Domů » Bleskovky » Na Windows 10 Mobile má být možné hrát vzdáleně hry z Xboxu

Na Windows 10 Mobile má být možné hrát vzdáleně hry z Xboxu

Do systému Windows 10 je zakořeněná aplikace Xbox, která nabízí přidanou hodnotu ke klasickému hraní her, jako je komunikace s přáteli, sbírání herních bonusů, natáčení herních videí, a pokud máte doma Xbox One, tak i streamované hraní her z této herní konzole. Stejná aplikace s absencí některých funkcí se nachází i na smartphonech s Windows 10 Mobile, brzy by však mohla svoji počítačovou verzi funkčně dohnat.

win10_xbox_devices_Print-1940x1091

V detailu libovolné Xbox One hry zobrazeném v aplikaci Xbox na smartphonu se nově objevuje položka „Hraj z konzole“ s logem streamování. Zatím je tato volba nefunkční, pokud se však nejedná o chybu, můžeme se brzy dočkat možnosti hrát na telefonu plnohodnotné tituly pro Xbox One, byť pouze vzdáleně. Ostatně Microsoft na vývojářské konferenci Build odhalil, že ke smartphonům s Windows bude možné připojit herní ovladač pro Xbox One.

game-stream-mobile-screens

Nutno podotknout, že Microsoft by s tímto řešením nebyl první hráčem na trhu, podobně funguje spojení konzole PlayStation 4, telefonů Sony Xperia a ovladače DualShock 4. Oznámení vzdáleného hraní konzolových her na Windows 10 Mobile bychom se mohli dočkat v půlce června na herním veletrhu E3; samotná funkce by mohla být zpřístupněna ve výroční aktualizaci systému.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
46 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments