Domů » Bleskovky » Hry na Xbox One s podporou myši a klávesnice jsou v přípravě

Hry na Xbox One s podporou myši a klávesnice jsou v přípravě

Podpora klávesnice a myši na herní konzoli Xbox One je jednou z dlouho očekávaných funkcí. S tím, jak Microsoft razí svou UWP (Universal Windows Platform) je podpora přídavného hardwaru logickým krokem. To potvrdil na konferenci PAX i viceprezident Mike Ybarra.

„Podpora pro myš a klávesnici je rozhodně na cestě. Musíme to ale udělat chytře, proto rozhodnutí necháváme na vývojářích. Hráči si totiž budou pravděpodobně chtít zvolit, zda budou hrát jen s lidmi, co používají gamepad, s lidmi, co používají jen klávesnici a myš, nebo to pro ně nebude hrát roli. První hry s podporou myši a klávesnice se chystají. Neřeknu vám kdy, ale již brzy,“ pronesl Ybarra na PAX West.

Tlak na Microsoft kvůli podpoře myši a klávesnice je tradičně především od hráčů akčních her. Pro ně je myš a klávesnice stále nepřekonaným herním příslušenstvím. V zástupu za nimi jsou pak hráči MOBA titulů, jako Leauge of Legends nebo DOTA2. Největší přínos je klávesnice a myš pro realtimové a budovatelské strategie, jelikož dobrých strategií pro gamepad je jako šafránu. Třeba by vlajkovou lodí podpory myši a klávesnice mohla být legendární strategie přímo od Microsoftu – Age of Empires.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments