Domů » Bleskovky » Hry na Xbox One s podporou myši a klávesnice jsou v přípravě

Hry na Xbox One s podporou myši a klávesnice jsou v přípravě

Podpora klávesnice a myši na herní konzoli Xbox One je jednou z dlouho očekávaných funkcí. S tím, jak Microsoft razí svou UWP (Universal Windows Platform) je podpora přídavného hardwaru logickým krokem. To potvrdil na konferenci PAX i viceprezident Mike Ybarra.

„Podpora pro myš a klávesnici je rozhodně na cestě. Musíme to ale udělat chytře, proto rozhodnutí necháváme na vývojářích. Hráči si totiž budou pravděpodobně chtít zvolit, zda budou hrát jen s lidmi, co používají gamepad, s lidmi, co používají jen klávesnici a myš, nebo to pro ně nebude hrát roli. První hry s podporou myši a klávesnice se chystají. Neřeknu vám kdy, ale již brzy,“ pronesl Ybarra na PAX West.

Tlak na Microsoft kvůli podpoře myši a klávesnice je tradičně především od hráčů akčních her. Pro ně je myš a klávesnice stále nepřekonaným herním příslušenstvím. V zástupu za nimi jsou pak hráči MOBA titulů, jako Leauge of Legends nebo DOTA2. Největší přínos je klávesnice a myš pro realtimové a budovatelské strategie, jelikož dobrých strategií pro gamepad je jako šafránu. Třeba by vlajkovou lodí podpory myši a klávesnice mohla být legendární strategie přímo od Microsoftu – Age of Empires.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

4 komentářů

  1. Copak akční (hopsačky) hry, ale FPS… Proto taky nejsou cross hry, koho by na PC bavil soupeř s aim asistentem. U RTS by to byl opačný masakr. Jestli ale aktivita MS na tom něco změní…

    • Podla mna je najdolezitejsie hlavne to…. ze ma k tomu uni komentar :-D

  2. Klavesnice u her dejme tomu, ale tu u konzole proste preziju.

    Kde me ale u Xboxu nepodpora klavesnice nemile prekvapila je system a aplikace jako takove. Je super, ze tam mam Edge, ze mam chat a milion socialnich siti a UWP aplikaci, ale bez klavesnice jsou mi k prdu. Napriklad prohlizet web je utrpeni… Takze radsi z Xboxu prepnu na TV a ta diky Androidu uz BT klavesnici a mys podporuje…

  3. David Rajchman

    Možná by se tim zvětšila kvalita PC portů takže jsem všema deseti pro když zvětší FOV tak je to produkt o kterém se za tu cenu dá uvažovat. Neříkam že si ho koupím ale mohlo by to být použitelné

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).