HP údajně připravuje smartphone s Windows pro běžné spotřebitele

Microsoft produkci telefonů řady Lumia zcela zabalil a ostatní výrobci se do produkce smartphonů s mobilními Windows příliš nehrnou. Budoucnost systému Windows 10 Mobile je tak značně nejistá, byť redmondští tvrdí, že najde uplatnění zejména v profesionální sféře; tam ostatně míří i zatím nejvybavenější Windows telefon Elite x3 od společnosti Hewlett-Packard.

HP elite x3

Spolupráce Microsoftu a HP by však mohla přinést i ovoce pro běžného spotřebitele, podle nejnovějších spekulací připravují tito partneři klasičtější telefon s Windows 10 Mobile, který spatří světlo světa počátkem příštího roku. Vývoj hardwaru a distribuci má mít na starosti HP, zatímco Microsoft se má na vývoji podílet finančně. Telefon nemá postrádat klasické funkce známé z Lumií, např. Glance Screen, ClearBlack displej, odemčení dvojím poklepáním či rozšířené schopnosti fotoaparátu.

HP Elite x3 si odbyl premiéru na barcelonském veletrhu Mobile World Congress, je tedy možné, že chystaný telefon bude rovněž odhalen na této akci, která se odehraje v rozmezí 27. 2. – 2. 3. 2017.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku