Domů » Bleskovky » HP Spectre x2: Surface Pro dostává konkurenta se dvěma porty USB-C a Real Sense kamerou

HP Spectre x2: Surface Pro dostává konkurenta se dvěma porty USB-C a Real Sense kamerou

Microsoft uhodil se svými tablety Surface hřebíček na hlavičku. Variace na tento konvertibl přichází ze všech stran a své nové želízko v ohni má i Hawlett-Packard. Nový model Spectre x2 sice nenabízí tak ultimátní výbavu jako včera představený Surface Pro 4, ale situaci zachraňuje dvojicí portů USB-C, vestavěným slotem na SIM kartu a kamerou Intel RealSense. 

  

Celé zařízení tvoří 12″ tablet s vestavěným polohovatelným kovovým stojánkem, který lze připojit k externí klávesnici. Displej má rozlišení Full HD, což znamená jemnost 183 ppi. Uvnitř tabletu tepe některý z mobilních procesorů Intel Core m šesté generace, konkrétně Core m3, m5 a m7. Operační paměť má velikost 4 nebo 8 GB, vnitřní úložiště bude nabízeno v kapacitách 128, 256 a 512 GB.

    

Na těle tabletu se nachází dvojice oboustranných USB-C konektorů (v balení je naštěstí redukce na tradiční typ-A), dva reproduktory značky Bang & Olufsen a dvojice fotoaparátů o rozlišení 5 a 8 megapixelů. Vybrané modely navíc na zadní straně obsahují 3D kameru Intel RealSense. Tablet lze ovládat dotykovým perem Wacom, které se prodává separátně. Bezdrátovou konektivitu zajišťuje Wi-Fi, Bluetooth, případně přímá podpora sítí LTE.

  

V tabletu o tloušťce 8 mm se nachází 42Wh baterie, která má zvládnout až 10 hodin při práci. Hmotnost i s baterií činí 840 gramů, s hliníkovou klávesnicí naroste na 1,22 kg. Klávesnice je přichycena magneticky, klávesy jsou podsvícené, pod nimi se nachází rozměrný touchpad, nad nimi další dvojice reproduktorů Bang & Olufsen.

    

HP Spectre x2 by měl být dostupný ode dneška v USA za cenu začínající na 800 dolarech (19 300 Kč bez DPH). O cenách všech konfigurací a o dostupnosti na našem trhu nemáme bohužel žádné informace. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Tak jestli dobře koukám na specifikace, tak tohle není ani tak konkurent pro Surface Pro, ale pro budoucí Surface.

  Je menší, má eM procesory a SIM.

  • NN, Surface je netbook s matlací obrazovkou, Atom specifikace. Toto je opravu spíše alternativa k Surface Pro, s nižším výkonem, ale pasivně chlazené.

  • wtf (neregistrovaný)

   Aj podla mna je to alternativa skor k obyčajnému Surface 3.

   Absencia USB klasického usb portu

   nižši vykon (ako core i)

   a nič navyše oproti pro verzi

  • wtf (neregistrovaný): Ne, fakt nemá smysl srovnávat Atom s eMMC úložištěm atd. s čímkoli s Core M, iCore:) To jsou jiné třídy. A taky dost jiné ceny, ačkoli někteří výrobci dokážou Atom solidně předražit.

  • Petr Dvořák

   Tohle konkuruje leda tak té nejlevnější m-kové Surface Pro 4, na i5/i7 verze se absolutně nechytá.

 2. Nevyzerá to zlé, kvalitné prevedenie, klasický waccom žiadnablbosť na nabijanie aj LTE asi. Len tá cena mala byť nižšia ka chcú konkurovať.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).