Domů » Bleskovky » HP Pavilion x2: 10″ konvertibl s Windows a trestuhodně nevyužitým USB-C konektorem

HP Pavilion x2: 10″ konvertibl s Windows a trestuhodně nevyužitým USB-C konektorem

Pokud se poohlížíte po novém konvertiblu, můžete si do výběru k Transformerům od Asusu a Switchům od Aceru zařadit i nový Pavilion x2 od HP. Ten je tvořen desetipalcovým tabletem a připojitelnou klávesnicí. Samotný tablet je tenký 9,65 mm a váží 0,59 kg, celek má tloušťku 16,75 mm a hmotnost 1,12 kg. Spojení tabletu s klávesnicí obstarávají kolejničky a magnet, přičemž tablet je možné orientovat ke klávesnici čelem i zády.

  

Čelní stranu tabletu okupuje desetipalcový displej s podprůměrným rozlišením 800 × 1 280 pixelů, na jehož kratších stranách jsou patrné výdechy reproduktorů od Bang & Olufsen. Nad displejem se ještě nachází čelní kamerka HP Truevision, která však bohužel nebude schopná využít ve Windows 10 funkci Windows Hello. O výkon tabletu se stará čtyřjádrový Intel Atom Z3736F opírající se o 2 GB RAM, vnitřní úložiště činí 32 nebo 64 GB.

    

Jestliže Pavilion x2 opravu něčím zaujme, tak je to počet konektorů na těle tabletu. Jako jeden z mála nabídne plnohodnotné USB 2.0, microHDMI, sluchátkový jack, slot na microSD karty a nakonec jsme si nechali nový konektor USB-C. Ten však bohužel využívá pouze standardu USB 2.0 namísto 3.1, takže jej lze využít pouze pro (pomalejší) přenos dat a nabíjení. Bezdrátová konektivita je zastoupena standardně skrze Bluetooth a Wi-Fi, slot na SIM kartu bychom hledali marně. Baterie má zajistit tabletu výdrž 10,75 hodin při přehrávání Full HD videa.

  

HP Pavilion x2 využívá služeb Windows 8.1 with Bing, což znamená roční předplatné Office 365 pro jednotlivce v ceně. Ta bude začínat na 299 USD (7 200 Kč bez DPH), dostupnost na americkém trhu je stanovena na konec července. Na výběr bude červená, stříbrná a bílá varianta. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. Nevypadá to špatně v dané cenové hladině. Konektor USB-C i když pouze se standardem USB 2.0 potěší. V okamžiku, kdy začne uživatel postupně přezbrojovat na USB-C, je tento přístroj připraven :-)

  • Není připraven, neutáhne docky, které se chystají na Macbook. Potom je tento konektor naprostou zbytečností a zabírá akorát místo na tabletu

  • Rozhodně není zbytečný. Ten neuvěřitelný komfort, že nemusíš přemýšlet jak ho zasunout už jen při nabíjení, za to stojí…

   Apple to tak má už léta…

  • GreenArrow: Nevím, co má Win zařízení společné s Macbookem a měl by mě trápit jeho dock?

   Ale budu mít kabely, USBhub, flashky, nabíječky atd s USB-C, tak bude i tento kus HW stále dobře a pohodlně použitelný. A to si myslím fakt není zbytečné. A zabírá místo na tabletu? Na úkor čeho?

  • vojtausti: No jde o to, že z toho konektoru je běžné vyvést audio, video, data, napájení. Tedy připojíš dok a máš HDMI (USB 3.0/3.1 to utáhne). Což je u tohoto zařízení utopie (USB 2.0).

   Je prostě „prasárna“ křížit USB-C s něčím jiným, než USB 3.x.

   Ale ono se to prostě neudrží, teď přes to poteče i Thunderbolt II, takže přítomnost samotného konektoru není záruka ničeho.

  • Přesně jak napsal UNI. Na macbooku je možné z toho USB-C vyvést výstup na monitor, audio, napájení. Například toto [odkaz]

   Jenže přesně tohle ti nepojede, protože to nemá USB3.0.

  • Ale to co píše uni nijak nerozporuju a souhlasím s tím. Ale s čím nesouhlasím, je to, že by to memo být úplně k ničemu. Jen jsem chtěl říct, že se s tímhle nemusím bát přezbrojování na USB-C příslušenství, ale musím vést v patrnosti, ze to jede na USB 2.0.

  • vojtausti: Jenže BFU nemá šanci odvodit, že USB 2.0 a USB 3.0 má takový dopad. Ten max tuší, že je tam rozdíl v rychlosti (bez představy exaktních hodnot).

   Prostě se tím jen zbytečně tříští specifikace. Ale ono celé to zařízení je nějaký bazmek…

 2. Bože, co k tomu dali za USB řadič, že to má jen USB 2.0???

 3. no, kdo vi, jak to bude – kdyz jsem vybiral soucasnej HP Pavilion x2 10, tak jsem psal i na support HP, protoze ruzny zdroje uvadeli ruznou specifikaci USB, kde mi tvrdili, ze je tam USB 2.0 a kdyz jsem na USB 3.0 rezignoval, ze to preziju bez nej a koupil si ho, tak mi mile prekvapilo, ze tam USB 3.0 je :D kazdopadne ani HP nevi, co prodava :-)

 4. Predša vezia malá lepšiu slim klavesnicu a hmotnosť + normálne USB. Túto nepridali ani väčšiu RAM ani nový atom ani stylus.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).