Domů » Bleskovky » Home office pro piloty Formule 1: zítřejší velkou cenu Bahrajnu odjedou na počítačích

Home office pro piloty Formule 1: zítřejší velkou cenu Bahrajnu odjedou na počítačích

Pandemie koronaviru COVID-19 významnou měrou ovlivňuje sportovní události, letošní olympijské hry budou pravděpodobně odloženy, fotbalové EURO 2020 se odehraje až příští rok a hokejové mistrovství světa bude zrušeno bez náhrady. Piloti Formule 1 do svých monopostů usednou nejdříve v létě, ovšem i přesto se zítřejší velká cena Bahrajnu uskuteční. Virtuálně!

Formule 1 letos odstartuje v počítačových křeslech

Vybraní jezdci F1 změří zítra večer své síly před počítačovými monitory, letošní kolotoč Formule 1 se totiž roztočí ve hře F1 2019 pro PC. Závody v narychlo vzniklé sérii F1 Esports Virtual Grand Prix se budou od zítřejšího dne konat každý víkend, kdy měl proběhnout skutečný závod, vysílány budou na sítích YouTube, Twitch a Facebook. Přímý přenos doplněný o komentář by měl trvat zhruba hodinu a půl.

F1 2019
zdroj obrázku: EssentialySports

Zatím není jasné, zda se virtuálních formulí zúčastní všichni skuteční piloti, přislíbena je i účast některých hvězd, jejichž jména budou oznámena později. „Hráči“ se setkají v Gfinity Esports Arena, někteří se patrně připojí na dálku. Délka prvního závodu bude omezena na 50 procent, pojede se tak pouze 28 kol. Všichni piloti dostanou do rukou stejně nakonfigurované vozy, takže o výsledku rozhodne pouze řidičské umění.

Pro větší zábavu bude snížena míra poškození monopostů, takže by nemělo dojít k vyřazení všech jezdců v nehodě v první zatáčce okruhu. Méně zkušení virtuální jezdci si také budou moci zapnout ABS a kontrolu trakce.

Důležitou informací je, že body získané v F1 Esports Virtual Grand Prix nebudou přenášené do reálného seriálu F1, který by měl vzhledem k aktuálním restrikcím odstartovat 7. června v Ázerbájdžánu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments