Domů » Bleskovky » Hololens do vesmíru nedoletěly, raketa krátce po startu explodovala

Hololens do vesmíru nedoletěly, raketa krátce po startu explodovala

Včera byla k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) vyslána raketa Falcon 9 společnosti SpaceX, na jejíž palubě cestovala i dvojice brýlí Microsoft Hololens. Virtuální realita měla sloužit astronautům k modelování různých situací, které mohou na ISS nastat, a jejich řešení za pomoci nápovědy ze Země. Projekt ale nakonec bohužel ztroskotal hned na startu.

Raketa Falcon 9, která nesla nákladní loď Dragon s téměř dvěma tunami materiálu, dvě minuty po startu explodovala. Podle majitele společnosti Elona Muska došlo k problému před odpojením prvního stupně, patrně v důsledku přetlaku v horní nádrži s kapalným kyslíkem. Na palubě nebyli žádní lidé, nicméně mezi nákladem byla i voda a potraviny pro posádku ISS. Ta však má zásoby ještě zhruba na čtyři měsíce, tudíž se očekává brzký start další rakety i s brýlemi Hololens na palubě.

SpaceX CRS-7 Launch

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. Hmm, nekomu pristaly hololens na zahrade zdarma.

  2. Jsou jsou jen o kousek níže, v nebi:)

  3. Nějak se jim klukům inženýrským letos nedaří. Nejdříve ruský Progress, který se sice na orbitu dostal, ale pak spadnul a teď americký SpaceX :-).

  4. Chce to jen vybavení na potápění a Hololens máme grátis :D

  5. jmeno (neregistrovaný)

    No jo, jake prekvapeni, vsechno s cim ma MS alespon neco spolecne krachuje a exploduje

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).