Domů » Bleskovky » HoloLens přijdou příští rok, nejprve však pro vývojáře a společnosti

HoloLens přijdou příští rok, nejprve však pro vývojáře a společnosti

Rozšířená realita zprostředkovaná náhlavní soupravou HoloLens letos nedorazí. Microsoft se v lednu pochlubil, že na svých brýlích usilovně pracoval tři roky, vývoj však ještě není u konce. Od těch, co měli možnost si HoloLens vyzkoušet, například víme, že největší slabinou tohoto zařízení je velmi omezené zorné pole pro vykreslování virtuálních předmětů.

  

Generální ředitel Microsoftu Satya Nadella v rozhovoru pro BBC odhalil, že HoloLens přijdou v průběhu příštího roku, nejprve však pro vývojáře a podnikovou sféru. Nadella rovněž poznamenal, že HoloLens ještě čeká nějaký vývoj, cesta brýlí má být podle jeho slov pětiletá.

Doufáme, že do tohoto vysokého čísla je již započten uběhnutý vývoj o délce 3,5 roku. Pokud jste se však těšili, že si ve své pracovně postavíte v Minecraftu virtuální město, budete si muset ještě počkat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).