Domů » Bleskovky » HoloLens míří na Android, Microsoft na něm vydá svou aplikaci

HoloLens míří na Android, Microsoft na něm vydá svou aplikaci

Rozšířená realita je v posledních letech velké téma. O své místo na slunci se sice přetahuje s virtuální realitou, nicméně z praktického hlediska má rozšířená realita oproti své konkurence navrch – je levnější a nehrozí z ní kinetóza. Mezi průkopníky rozšířené reality patří bezesporu Microsoft, který pro tyto účely zkonstruoval brýle HoloLens, které ačkoli jsou synonymem pro to nejlepší, co rozšířená realita nabízí, nepatří mezi nejlevnější řešení.

K tomu mají sloužit právě chystané aplikace Remote Assist pro Android a Product Visualize 365 pro iOS, které mají v určitých ohledech doplnit právě drahé HoloLens. Vzhledem k omezenosti mobilních telefonů ale Microsoft nepředpokládá, že by smartphony HoloLens nahradily. Aplikace mají pouze brýle pro rozšířenou realitu vhodně doplnit, což ocení především firmy, pro které jsou obě aplikace určeny.

Rozšířená realita v mobilních telefonech je na vzestupu

Aplikace Remote Assist umožní uživatelům sdílet náhledy okolí skrze fotoaparát, do něhož lze umisťovat virtuální objekty. To samé v podstatě umí také HoloLens, akorát s tím rozdílem, že máte při práci volné ruce. Microsoft také vydá aplikaci pro iOS, která má napomoci firmám prodávat své produkty pomocí 3D vizualizací, vytvořených s pomocí HoloLens. Obě aplikace budou dostupně během dubna letošního roku.

S vydáním těchto aplikací rozhodně není pochyb, že to Microsoft s mobilními telefony myslí vážně. Ostatně není se co divit – smartphony jsou ideálním výchozím bodem pro šíření rozšířené reality.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).