Hodiny pro správného Geeka: Binární číselník pro Android Wear

Omrzelo vás tradiční zobrazení času v analogové nebo alfanumerické digitální podobě? Díky možnosti měnit na platformě Android Wear vzhled číselníku si můžete vybrat spoustu originálních zobrazení času. Jedním z nich je ciferník Binary Watch Face.

Jak název „aplikace“ napovídá, jedná se o zobrazení času ve dvojkové soustavě, kterou představuje několik aktivních či neaktivních bodů v celkem šesti sloupcích. Čas se čte zleva doprava po jednotlivých sloupcích, přičemž čas je zobrazen ve formátu HH:MM:SS, v úsporném režimu jsou zobrazeny pouze hodiny a minuty. Pochopitelně svítící bod představuje jedničku, zhasnutý bod nulu, sloupce se čtou odshora dolů. Snazší pochopení čtení ciferníku znázorňuje následující obrázek.

  

V nastavení lze měnit barvu pouze svítících bodů, nicméně v budoucnu si dovedu představit vlastní skin á la Matrix s černým pozadím a zelenými jedničkami a nulami v šesti sloupcích. I současný vzhled však dokáže vzbudit údiv na tváři kolemjdoucího, který se vás zeptá na čas a vy mu ukážete displej hodinek. Číselník Binary Watch Face je ke stažení na Google Play Store zdarma.

Odkaz na Google Play

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku