Domů » Články » Hodinky Fossil oficiálně koupíte i v ČR. Řada Gen 5 startuje na 7 600 Kč

Hodinky Fossil oficiálně koupíte i v ČR. Řada Gen 5 startuje na 7 600 Kč

Společnost Fossil Group oficiálně vstupuje na český trh a při této příležitosti uvádí svůj nejnovější model hodinek s označením Smartwatch Gen 5. Ty běží na čipsetu Snapdragon Wear 3100 a využívají operačního systému Wear OS. Řada Gen 5 se může pochlubit reproduktorem, inteligentními režimy baterie a větší kapacitou interní paměti.

fossil gen 5 hodinky

Vylepšený režim výdrže baterie

Nová generace hodinek nabízí tzv. „rozšířený režim baterie“, v němž mohou uživatelé hodinky používat až několik dnů na jedno nabití a přitom stále využívat základní funkce, jako jsou oznámení a srdeční frekvence. „Denní režim“ umožňuje uživatelům mít aktivovanou většinu funkcí, jako je neustále zapnutý displej.

„Vlastní režim“ dovoluje uživatelům snadno spravovat nastavení optimalizace baterie, přičemž vše mají na jednom místě, zatímco „Výhradně časový režim“ nabídne uživatelům další hodiny fungování, když jsou hodinky téměř vybité nebo pokud chtějí používat chytré hodinky jen k zobrazování času.

Vlastnosti Fossil Gen 5

 • 1,28″ AMOLED displej, kruhový
 • pouzdro z nerezové oceli, horní prstenec a tlačítka
 • pelikost pouzdra 44-45 mm
 • voděodolnost (5 ATM)
 • životnost baterie 36 a více hodin (podle používání) + několik dní v rozšířeném režimu baterie
 • výměnné řemínky a náramky
 • platforma Snapdragon Wear 3100 od Qualcommu
 • Senzory: srdeční frekvence, NFC, GPS, výškoměr, akcelerometr, gyroskop, okolní světlo, mikrofon
 • Systém Wear OS kompatibilní s iOS 10+ nebo Android 4.4+ (vyjma verze Go)
 • bezdrátové dobíjení

Voděodolný reproduktor

Díky začlenění voděodolného reproduktoru ke stávajícímu mikrofonu mohou uživatelé využívat hlasové funkce a poslouchat reakce Asistenta Google – když mu položí otázku nebo řeknou, aby provedl nějakou akci, uslyší odpověď Asistenta Google (pochopitelně pouze v angličtině).

Díky doplněnému reproduktoru mají uživatelé možnost používat své chytré hodinky k telefonování. Tuto funkci mohou využívat uživatelé systému Android a nově i uživatelé zařízení iPhone, kde nabídne skupina Fossil proprietární aplikaci umožňující uskutečňovat provázané hovory.

Dostupné funkce

 • Zvuková upozornění na oznámení, alarmy, časovače atd.
 • Hlasové reakce od Asistenta Google
 • Mluvený překlad z Google Translate
 • Přehrávání hudby třetích stran přímo z hodinek
 • Příjem hovorů přímo z hodinek

Dlaždice

Nová aktualizace systému Wear OS nabízí snadný způsob, jak si přehledně zobrazovat informace a provádět akce. Posunutím doleva umožní dlaždice snadný přístup k rychlým akcím a informacím, které byly dříve skryté v nabídce aplikace. Můžete kontrolovat svůj postup k cílům fitness, začít s tréninkem, ujistit se, kde máte za chvíli být, plánovat den s nejnovější předpovědí počasí, zjistit svou tepovou frekvenci, sledovat aktuální zprávy a dokonce si rychle nastavit časovač.

Hodinky disponují 8GB interní pamětí a 1 GB operační paměti RAM. Mezi funkce známé z předchozích generací patří sledování srdeční frekvence, nezávislá funkčnost GPS, NFC pro Google Pay (v ČR zatím není podporováno)) a rychlé nabíjení. Stejně jako u naší stávající série se bude Gen 5 dodávat s řadou automaticky instalovaných aplikací: například Spotify či Noonlight.

Cardiogram, digitální společník pro zdraví vašeho srdce, je nejnovější aplikací, kterou Fossil automaticky instaluje. Cardiogram vizualizuje údaje o srdeční frekvenci do interaktivních grafů, které lze popsat aktivitami z daného dne, což vám pomůže zjistit, co mohlo přispět ke špičkám a poklesům srdeční frekvence.

Uživatelé mohou například sledovat, jak se jejich srdeční frekvence mění během stresujícího jednání, cvičení či při spánku. Uživatelé mohou také sledovat své zdravotní metriky ve srovnání s miliony dalších uživatelů aplikace Cardiogram a odhalovat známky nediagnostikované cukrovky, krátké zástavy dechu při spánku, zvýšeného tlaku a atriální fibrilace.

Přehled modelů a ceny

Nové chytré hodinky Fossil, Michael Kors a Emporio Armani 5. generace se dostávají na trh v několika barevných a materiálových provedeních:

Maloobchodní cena těchto hodinek začíná na 7 599 Kč (podle modelu) u vybraných partnerů v České republice (například Alza, Datart…).

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

7 komentářů

 1. Bude tedy konečně dostupné na wearOS placení pomocí google pay když se na oficiálním trhu budou prodávat hodinky s tímto systémem?

 2. Tieto hodinky mam uz dlhsie cca pol roka. Som s nimi spokojny ale platby google blokuje :(. A inovacie tohoto systemu su zo strany google minimalne :(.

  • Placení jde obejít aby fungovalo.

  • AFAIK už to obejít nejde, Google vše zablokoval.

  • Obejít jde. Nainstalovat Permanent proxy a vytočit si virtuálku se squidem v EC2 free tier, pohrát si s nastavením, aby to nikdo nemohl zneužít, hotovo. Úspěšně už pár měsíců platím s TicWatch Pro bez problémů.

  • Mohu se zeptat, jak je na tom reálná výdrž baterie (Používáte always on display?)?

 3. Hodně jsem po nich pokukoval (už po Gen 4). Bohužel kvalita zpracování není úplně nelepší. Stačí si pročíst reddit :( Nejzávažnější je asi odlepování nabíjecího kroužku na hodinkách. Stačí se trochu zapotit.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).