Domů » Bleskovky » Hodinky Asus VivoWatch jsou voděodolné a vydrží deset dní na jedno nabití

Hodinky Asus VivoWatch jsou voděodolné a vydrží deset dní na jedno nabití

Společnost Asus uvádí na český trh hodinky VivoWatch, které mají obrovskou konkurenční výhodu, vydrží až deset dní na jedno nabití a přitom kontinuálně dokáží monitorovat srdeční tep a spánkovou aktivitu uživatele. Na základě naměřených hodnot hodinky počítají tzv. Happiness Index, tedy jakýsi index kvality životního stylu. Hodinky navíc není nutné sundávat ani ve sprše, neboť disponují odolností s certifikací IP67.

   

Vysoká výdrž baterie je vykoupena několika faktory – VivoWatch nepohání systém Android Wear, ale vlastní platforma od Asusu, tudíž nelze počítat s doinstalováním vlastních aplikací. Výrobce se také v tiskové zprávě nezmiňuje o schopnosti oznamování příchozích a zmeškaných událostí z mobilního telefonu, přestože hodinky lze spárovat s telefony se systémy Android a iOS skrze Bluetooth 4.0. Baterii také šetří monochromatický displej s rozlišením 128 × 128 pixelů, tudíž na prokreslené číselníky můžete rovnou zapomenout.

  

Alfou i omegou VivoWatch jsou zaměřeny především na životní styl a kondici, o čemž svědčí monitoring sportovních aktivit, jehož výsledky lze exportovat skrze aplikaci Asus HiVivo na webovou stránku Asus Healthcare. Zde pak lze procházet historii cvičení, analyzovat kvalitu spánku a kontrolovat dosažení vytýčených cílů. Sociální rozměr dodává možnost kontrolovat naměřená data přátel vlastnících stejné hodinky. O záznam dat se stará tříosý akcelerometr, optický snímač srdečního tepu a UV senzor.

  

Během pohybových aktivit dává zařízení uživateli okamžitou a nepřetržitou zpětnou vazbu o účinnosti cvičení prostřednictvím snadno čitelného LED indikátoru. Jakmile nositel dosáhne aerobního pásma srdečního tepu – tedy prospěšné úrovně kardiovaskulárního systému, při níž dochází k efektivnímu spalování kalorií, posilování srdce a navýšení výdrže – LED indikátor zezelená, aby nositel věděl, že cvičí se správnou intenzitou. Pokud je úroveň intenzity příliš vysoká, čímž dojde k navýšení srdečního tepu nositele nad optimální hranici, LED indikátor zčervená a varuje uživatele před přílišnou námahou.

  

Velikost řemínku je 22 mm, tudíž je možné vyměnit jej za jiné, běžně dostupné pásky. Asus VivoWatch přijdou na český trh v polovině května a budou se prodávat za cenu 3 999 Kč včetně DPH.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. Martin Alexandr

  Hodinky navíc není sundávat ani ve sprše, neboť disponují odolností s certifikací IP67.

  Řekl bych že tam chybí slovo „nutné“ hodinky navíc není nutné sundavat ani ve sprše :)

 2. Velda (neregistrovaný)

  Sony SW2 taky nepohání Android Wear a vlastní aplikace je možné doinstalovat, tak kde se bere ta dedukce…? Stejně tak chytré hodinky od Samsungu s Tizenem taky nepohání AW a jdou tam doinstalovat aplikace…

  (Což by podle logiky autora přece nemělo jít.)

  Protože by mě zajímalo, jak to je doopravdy, protože zatím se to docela podobá koncepci SW2 (pokud to tedy jsou chytré hodinky a ne jen fitness náramek) s tím, že oproti SW2 to nebude mít tak „ukrutnou“ výbavu… :)

  • Jakub Karásek

   V tiskové zprávě není o aplikacích třetích stran uvedena žádná informace, vzhledem k monochromatickému displeji a jeho nízkému rozlišení je podpora spíše nepravděpodobná. Funkcemi tedy spíše připomínají fitness náramek, tvarem jsou to ale jasné hodinky

  • Velda (neregistrovaný)

   Díky za ujasnění :)

 3. Pokud budou mit smart alarm (buzeni v lehke fazi spanku) tak je to jasna volba. Premyslel jsem o fitness naramku fitbit charge hr/surge, ale ty jen monitoruji spanek, ale neumi vzbudit ve vhodnou chvili a nechapu, proc tam tato funkce neni, kdyz je monitoring spanku bez toho uplne k nicemu. To, ze jsem se spatne vyspal nepotrebuju videt na grafu, to vim i tak.

 4. Pete (neregistrovaný)

  Asus asi na rozdil od Applu nepochopil ze pro cloveka je nejidealnejsi jednodeni vydrz. Jenom tak se nauci nabijet pravidelne.

  • Velda (neregistrovaný)

   Co na nabíjení každých 10 dní není pravidelného? :)

  • shd (neregistrovaný)

   pravidelne to je, akurat to nie je take neprijemne, vycerpavajuce, otravujuce a neskutocne dlhe :D raz za 10 dni to sa celkom da

   Ale zas kto ma Iphone, tak si zvikne kedze aj telefon treba nabijat kazdych 18 hodin ako hodinky… tak to davaju ludia nabijat spolu….. nakoniec je to najlepsie nabit to spolu…..kedze hodinky su bez fonu uplne k nicomu ….

 5. Bez vestavěné GPS jsou mi k … teda aspon při běhání…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).