Domů » Bleskovky » Hodinky Amazfit Bip dostávají svého nástupce. Vydrží méně, ale mají EKG

Hodinky Amazfit Bip dostávají svého nástupce. Vydrží méně, ale mají EKG

Včerejší den byl bohatý na nositelnou elektroniku, kterou zastřešuje společnost Xiaomi, byť o její produkci se stará značka Huami. Posledním přírůstkem se staly hodinky Huami Health Watch, které jsou přímým nástupcem populárního modelu Huami Amazfit Bip. Z něj si berou mimo jiné obdélníkový design s kruhovým tlačítkem na pravé straně.

amazfit 1

Stejný design, nové funkce

Huami Health Watch disponují barevným 1,28palcovým displejem s rozlišením 176 × 176 pixelů. Na něm běží proprietární prostředí výrobce, jehož domovskou obrazovku tvoří ciferník, který může zobrazovat i další informace, např. o počtu kroků, o srdeční frekvenci nebo o počasí. Ciferníků je v systému několik.

amazfit 2

Novinkou na zadní straně je senzor na měření EKG, který doplňuje klasický snímač srdečního typu. Stejně jako u modelu Amazfit Verge 2 umí kombinace obou detekovat srdeční arytmii nebo fibrilaci síní. Bohužel zřejmě tato funkce má za následek nižší výdrž na jedno nabití, která je pouze 7 dní. Amazfit Bip přitom vydržely i měsíc. Hodinky slibují voděodolnost 3 ATM, takže by měly vydržet lehké smočení, na plavání to ale není.

amazfit 3

Cena a dostupnost

Huami Health Watch půjdou do prodeje v Číně ještě tento měsíc, v nabídce budou ve třech barvách za cenu 700 CNY (asi 2 300 korun bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. Cena schopna,funkce také ujdou a své příznivce si najdou.
  Určitě lepší než nesmyslně předražené „cetky“ od Apple,Samsung a další…
  Z chytrých hodinek a náramků, jsou použitelné prakticky jen ty od Garmin,nemohu si pomoci a jedny plánují koupit.
  Já si před čtvrt rokem pořídil něco od Fitbit charge 2 tuším,se snímačem srdečního tepu a Sync skrze mobilní aplikací.
  Fajn věcička ale na chuť jsem tomu příliš nepřišel,takže vytáhl po měsíci zase své Casio Mudman
  G-Shock G-9300-1 a od té doby je neodložil.

  OT
  „Nesmím zapomenout i na paní EKG, v roli údajně krásné paní hajné,věru nechtěl bych ji potkat samotný v lese“?

  Poznaji někteří z čeho jsem si to v souvislosti se zmíněnou funkci půjčil?
  Navíc neuvěřitelná náhoda,ta pasáž mi právě běžela.

  • Tealc_EU

   Jasný, Jára Cimrman ?
   Sám mám AmazFit Bip a byl jsem zvědaví na další krok ve vývoji a upřímně jsem hodně zklamaný :-( Čekal jsem NFC a lepší rozlišení plochy případně více barev. Ale přidáním EKG na úkor baterie na 7 dnů? Děs běs :-( Za mě je to spíše Downgrade :-(

   • JoeBlack

    Z 60 na 7 je sakra bolestivý downgrade.

   • Jasně sice funkce ale za cenu horší výdrže…
    Jestli by s něčím měli dnešní výrobci už konečně pohnout (něco se rodí snad geafen od Samsungu mimo dalších) tak je to technologie článku Li-On a Li-Pol už pár let dnešnímu hw nestačí

 2. Martin (neregistrovaný)

  A ted na co se Apple bude vymlouvat? Vidíme ze EKG umí ted „každý“ ale za nižší cenu. A to Apple basnil jak je to moc drahé proto se musela zvednout cena ale ve skutečnosti jen lhali.

 3. David (neregistrovaný)

  Dlouho jsem čekal na nástupce Bipů. Ty slabý výdrže je škoda, ale počkám na zkušenosti při zapnuté GPS pro záznam trasy. Možná půjde vypnout EKG a tím se ušetří baterie. Cena dobrá, velikost a váha hodinek bezkonkurenční.

 4. rasasak (neregistrovaný)

  NFC budou mit ?
  always-on displej budou mit ?

 5. Jarda (neregistrovaný)

  Jsem zvědavý na displej. První verze byla super, že čas jsem na světle viděl přímo bez zapnutí podsvícení. Nyní se informace o displeji rozcházejí. Bohužel jsem si s nimi několikrát zaplaval a bylo po nich.

  • TomasSX1

   Tak nieco muselo byt zle. Ja som s nimi bol v mori, jazere, rieke a bezne sprcha, vana. Vysse roka a funguju ako nove. Akurat je citit pokles vydrze baterky.

 6. Petr (neregistrovaný)

  Presne, mám taky první verzi bip , plavu s nima, vana, sprcha a úplně v pohode. Mám je od loňských Vánoc a jsou skvělí.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *