Cena:

Historie se opakuje: Samsung představil Galaxy S4 mini

Samsung před malou chvílí představil model Galaxy S4 mini, který opět vychází ze svého většího sourozence Galaxy S4 (recenze). Nejdominantnějším prvkem na celém zařízení je bezesporu displej, jehož úhlopříčka činí 4,3“, což je o 0,7“ méně než u většího bratříčka. Jeho rozlišení 540 x 960 bodů nikoho již v dnešní době neohromí, nicméně vzhledem k úhlopříčce se dá hovořit o dostatečně jemném podání. Mezi další klíčové parametry patří dvoujádrový procesor s taktem 1,7 GHz, kterému sekunduje 1,5GB operační paměť.

   

Tyto hodnoty již naznačují, že Galaxy S4 mini bude soupeřit o přízeň uživatelů s konkurenčními modely ze střední třídy. Smartphone nabídne interní úložiště schopné pojmout maximálně 8 GB dat. Komu by to bylo přeci jen málo, pod zadním krytem nalezne slot na paměťové microSD karty (až 64 GB). Na zádech zařízení se usídlila čočka 8Mpx fotoaparátu s přisvětlovací LED diodou, kterou doplňuje čelní kamerka s rozlišením necelé dva megapixely. Fotografické nadšence dozajista potěší přítomnost speciálních funkcí, jako například Zvuk a foto, která kromě pořízeného snímku uloží i několikavteřinový audiozáznam, nebo funkci Panoramatický snímek.

   

Výrobce nezapomněl ani na integraci infračerveného portu, díky kterému lze ovládat většinu domácí elektroniky. Galaxy S4 mini též není ochuzena o doplňkovou aplikaci S Health, která dokáže sledovat množství přijatých kalorií a další zdravotní funkce. Opomenout nesmíme ani funkci krokoměru a možnosti propojení s doplňkovým příšlušenstvím zaměřeným na pohyb a sledování srdeční činnosti uživatele.

   

Do 107 gramů vážícího těla se vešel akumulátor s kapacitou 1900 mAh, což je o 400 mAh více, než v případě loňského modelu. Výbavu pak uzavírají moduly pro WiFi (5,0 GHz, a/b/g/n), Bluetooth 4.0, GPS a Glonass. Novinka bude k dispozici ve dvou barevných variantách (White Frost a Black Mist) a dle konkrétního trhu se na pultech prodejců objeví verze 4G LTE, 3G HSPA+, nebo 3G Dual Sim pro dvě SIM karty.

Co se týče dostupnosti, tak podle posledních informací se tak stane v průběhu července. Koncovou cenu pro český trh výrobce zatím nezveřejnil. V USA by se měl telefon prodávat za cenu okolo 630 USD, což je v přepočtu zhruba 12 400 Kč bez DPH.

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.