Domů » Bleskovky » Herní panel ve Windows 10 se dočkal řady nových vylepšení

Herní panel ve Windows 10 se dočkal řady nových vylepšení

Uživatelé programu Xbox Insider mohou nyní  testovat novou verzi herního panelu ve Windows 10. Jedná se o speciální panel, který otevřete v jakékoliv hře či aplikaci pomocí klávesové zkratky Win+g.

Funkce prošla po poslední aktualizaci zásadní změnou. Původní jeden panel nahradila herní obrazovka skládající se z několika informačních nabídek. Kromě již známých ovládacích tlačítek pro záznam obrazovky či nastavení mikrofonu, nově přináší řadu užitečných informací a funkcí.

Herní panel ve Fortnite
Herní panel ve Fortnite

Hráče jistě potěší například možnost zobrazení grafu zatížení GPU, CPU a pamětí RAM. Jednotlivé panely je možné dokonce připnout, aby byly stále viditelné, a to i při hraní.

Herní panel - připnutý graf
Herní panel – připnutý graf

Herní panel nyní obsahuje také funkce jako zobrazení přátel a chat, záznam obrazovky a sdílení a ovládání zvukových zařízení.

Skvělou novinkou je také možnost připojení dalších aplikací a funkcí. Je tedy možné připojit například Twitter pro sdílení herních záznamů či Spotify pro poslech a ovládání hudby přímo z Herního panelu. Do budoucna se počítá s dalšími rozšířeními pro Herní panel, které už Microsoft nechává přímo na vývojářích.

Herní panel s dalšími funkcemi
Herní panel s dalšími funkcemi

Jak získat nový herní panel už nyní?

Chcete-li nyní vyzkoušet nový Herní panel, otevřete aplikaci Xbox Insider Hub. Pokud aplikaci nemáte, stáhněte si ji z Windows Store. Z levého menu pak zvolte  Insider Content a přidejte se do Windows Gaming. Nyní již stačí zkontrolovat aktualizace aplikací ve Storu.

Lukáš Kobylík

Student vysoké školy, fanoušek i kritik Microsoftu a Applu. Nadšenec do moderních, ale i retro technologií. Ve volném čase hudebník, co rád drnká na kytaru nebo si po dni vychutná dobrou muziku z vinylu.

Diskuze k článku

  1. Ale aby sa dal zapnúť aj s Action centre na tablete, to nie

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).