Herní notebooky Asus Zephyrus G14 a G15 dostávají nejnovější hardware a drobná vylepšení

Herní notebooky jsou na letošním veletrhu CES žhavým tématem. Pozadu nemohl zůstat ani ASUS, který oznámil upgrade svých kompaktních modelů Zephyrus G14 a G15 na nejnovější čipy od AMD a Nvidie. Konkrétně půjde o nové 7nm procesory AMD Ryzen řady 5000 a nové mobilní verze grafických karet Nvidia RTX ze série 3000 – menší G14 bude k dostání s modelem RTX 3060, u většího bude možné si připlatit i za RTX 3080.

Nové možnosti čekají na zájemce také v oblasti monitorů. Menší Zephyrus G14 bude k mání se 144Hz WQHD monitorem nebo 120Hz Full HD panelem, který bude podporovat kompletní barevné spektrum DCI-P3. Na některých trzích bude i 1440p varianta k mání pouze s frekvencí 120 Hz, výrobce ale zatím neupřesnil, které to budou.

Model G14 bude nadále disponovat charakteristickým diodovým zobrazovačem Anime Matrix na víku monitoru, na němž si nyní budete moct zobrazovat více informací nebo dokonce i virtuálního mazlíčka.

ROG G14 black and white

Větší Zephyrus G15 bude též plně podporovat barevné spektrum DCI-P3, jeho výchozí monitor pak bude disponovat rozlišením 1440 px a frekvencí 165 Hz. Pro kompetitivní hráče pak bude k dostání také varianta s Full HD panelem na frekvenci 300 Hz.

Další vylepšení jsou spíše drobnějšího rázu. Jde například o kvalitnější reproduktory s novým Dolby Atmos softwarem a větší 90Wh baterie, které by podle výrobce měly i u většího modelu poskytnout přes 10 hodin výdrže. Větší model G15 také převzal design menšího sourozence, kde spodek víka po otevření mírně nadzvedá klávesnici pro lepší přívod vzduchu. Obě zařízení váží pod 2 kg, což je na poměry herních notebooků příjemně málo.

Informace o dostupnosti a cenách inovovaných notebooků na českém trhu zatím nejsou k dispozici, jakmile ale budou, do článku je doplníme.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Kapitoly článku