TOPlist

Herní Black Shark 3S má stylový design, 120Hz displej a ultrarychlé nabíjení

black shark 3s 1

Značka Black Shark spadající pod čínské Xiaomi představila svoji odpověď na nedávno představené herní smartphony ASUS ROG Phone 3 a Lenovo Legion. Na rozdíl od svých konkurentů nepohání nový Black Shark 3S nejnovější čipset Qualcomm Snapdragon 865+, ale půl generace starší model bez přídomku +. To však ale neznamená, že se mobilní hráči budou cítit ochuzeni.

black shark 3s 4

Black Shark 3S: rychlý AMOLED s klasickými rámečky

Black Shark 3S navazuje na 4 měsíce starý model Black Shark 3 Pro, s nímž sdílí design i část výbavy. Novinka je fyzicky menší, neboť namísto 7,1“ displeje disponuje „pouze“ 6,67“ zobrazovačem. Jedná se AMOLED panel s Full HD+ rozlišením, obnovovací frekvencí 120 Hz a latencí pod 17 ms. V displeji je rovněž zabudována optická čtečka otisků prstů, nad a pod ním pak najdeme stereoreproduktory. Xiaomi se rozhodlo nenarušovat displej žádnými otvory pro selfie kameru, ta se nachází v (na dnešní dobu) poměrně širokém rámečku a chlubí se rozlišením 20 megapixelů a světelnost f/2.2.

Hlavní fotoaparát osazený do vystouplého trojúhelníku na zádech se pyšní následující konfigurací:

  • Hlavní 64Mpx snímač s optikou o světelnosti f/1.8
  • Širokoúhlá 13Mpx kamera se světelností f/2.25 a úhlem záběru 120°
  • Portrétní kamerka s rozlišením 5 Mpx a clonovým číslem f/2.2

Starší čipset, který nehřeje do dlaní

Mozkem telefonu je čipset Qualcomm Snapdragon 865 pracující ve spolupráci s 12 GB RAM typu LPDDR5. Rychlé úložiště typu UFS 3.1 bude nabízeno v kapacitách 128, 256 a 512 GB, rozšíření paměťovou kartou není možné. Telefon sice obsahuje šuplík na dvě karty, v obou případech se však jedná o slot na nano SIM. Potěšující je přítomnost 5G modemu a podpora dalších bezdrátových technologií Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.

black shark 3s 3

Black Shark 3S si bere energii z akumulátoru o kapacitě 4 720 mAh, přičemž podporováno je dobíjení výkonem až 65 Wattů. Dobíjení probíhá skrze USB-C konektor, nechybí ale ani tradiční sluchátkový jack. K dispozici je ale alternativní metoda magnetického dobíjení, ovšem s omezeným výkonem 18 Wattů.

black shark 3s 2

Další specialitou tohoto herního stroje jsou citlivé plošky na delších stranách telefonu, které mohou být využity jako hardwarová tlačítka pro ukazováčky ve vybraných hrách. Aby telefon příliš nehřál do rukou, byly veškeré výpočetní komponenty instalovány do jeho středu. Teplo dále odvádí speciální sendvičový systém chlazení s kapalinou uvnitř.

Cena a dostupnost

Black Shark 3S půjde do prodeje 4. srpna, zatím pouze na čínském trhu. K dispozici bude v modré a černé barvě za ceny od 3 999 do 4 799 CNY (asi 12 800 až 15 400 korun bez DPH).

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku