Domů » Bleskovky » Legion Phone Duel cílí na hráče: Snapdragon 865+, 16 GB paměti a 144Hz displej

Legion Phone Duel cílí na hráče: Snapdragon 865+, 16 GB paměti a 144Hz displej

Společnost Lenovo uvedla na scénu svůj první herní smartphone s názvem Lenovo Legion Phone Duel (v Číně se bude prodávat pod názvem Legion Phone Pro). Nabídne nejen špičkové hardwarové parametry v čele s čipem Snapdragon 865+, až 16 GB operační paměti nebo displejem s obnovovací frekvencí 144 Hz, ale i ne zcela tradiční design.

Lenovo Phone Duel 01

Výbavu novinky doplňuje až 512 GB vnitřní paměti, OLED displej s úhlopříčkou 6,59 palců a minimálními rámečky, duální fotoaparát s 64MPx hlavním snímačem a 16MPx „ultraširokáčem“, vysunovací selfie kamerka s rozlišením 20 MPx, v displeji zabudovaná čtečka otisků prstů, NFC, dva USB-C porty a baterie s kapacitou 2×2500 mAh, která podporuje technologii rychlého nabíjení Turbo Power s výkonem 90 W a podle výrobce se z nuly na 50 % nabije za pouhých 10 minut a plně za 30 minut. Výbava je dost podobná včera představenému Asusu ROG Phone 3, jehož recenzi naleznete zde.

Lenovo Phone Duel 02

Aby se telefon ani při maximálně intenzivním hraní nepřehříval, dostal do vínku pokročilý chladicí systém sestávající z kapalinového chlazení a měděných trubek. Je také vybaven dvěma vibračními motory a dvěma ultrasonickými triggery. V neposlední řadě je tu podpora 5G sítě a standardu Wi-Fi 6.

Netradiční design

Smartphone zaujme i po designové stránce – selfie kamerka je umístěna na boční straně a zadní fotoaparát si našel místo blízko středu. Takové řešení každopádně dává smysl, neboť se předpokládá, že majitel bude zařízení používat převážně v poloze naležato. Zadní straně dominuje stylové logo Y, u nějž je možné měnit podsvícení.

Lenovo Phone Duel 03

Novinka vstoupí do prodeje ještě tento měsíc a bude dostupná v Číně a na vybraných trzích Asijsko-pacifického regionu, Evropy, Blízkého východu, Afriky a Jižní Ameriky. Její cena bude začínat v přepočtu od necelých 11,5 tisíce korun. Na českém trhu se s ním ale oficiální cestou pravděpodobně nesetkáme.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments