Domů » Bleskovky » Harmonogram aktualizací operátora SFR: Denim a Lollipop pro vybrané telefony ještě tento měsíc

Harmonogram aktualizací operátora SFR: Denim a Lollipop pro vybrané telefony ještě tento měsíc

Aktualizační balíček Windows Phone 8.1 GDR1 byl oficiálně představen na konci letošního července, nicméně prozatím je k dispozici pouze v několika málo telefonech představených po tomto datu. Přijít má společně s novým firmwarem Denim, který byl představen na zářijovém veletrhu IFA v Berlíně. Harmonogram francouzského operátora SFR odhaluje, které modely se tohoto komba dočkají v nejbližších měsících.

  

Pochopitelně se jedná o telefony zakoupené právě u SFR a dostupnost se globálně může lišit, dává nám však představu o tom, které modely Microsoft upřednostnil a které se updatu dočkají později. Na prvním místě mají být novinky a nejprodávanější modely, ještě tento měsíc mají být aktualizovány Lumie 520, 625, 930 a 1520. V lednu pak mají následovat Lumia 530, 635, 920, 925 a 1020. O ostatních Lumiích zmínka není, buď je francouzský operátor neprodával, nebo o datu aktualizace ještě není rozhodnuto.

  

Harmonogram aktualizací také odhaluje dostupnost nejnovější verze Androidu 5.0 Lollipop pro vybrané telefony. Ještě tento měsíc se má dočkat Motorola Moto G a Samsung Galaxy S5, jehož aktualizaci v týdnu potvrdili polští uživatelé. V lednu se má lízátka dočkat Samsung Galaxy Note 4. Pochopitelně stejně jako u Lumií závisí na zemi a vybraném operátorovi, nicméně alespoň máme představu, pro které modely již jejich výrobci update připravili.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. knizmi (neregistrovaný)

  1. Pro české publikum budou updaty pro brandované telefony francouzského operátora jistě velmi zajímavé.

  2. Moto G zatím nedostává oficiální aktualizaci ani v Indii. Indie a Brazílie předevčírem dostala zatím tzv. soak test, kde je update k dispozici pro hrstku vybraných uživatelů, kteří se přihlásili do testovacího programu Motoroly. Až na základě toho testu se rozhodne, zda a kdy vyjde oficiální aktualizace.

  • Jakub Karásek

   1. Aktualizaci nejdříve musí vydat výrobce systému, načež pak putuje k jednotlivým výrobcům zařízení a poté operátorům. Pokud francouzský operátor bude v tomto měsíci aktualizovat vybrané telefony, znamená to, že update je již hotov jak u výrobce systému, tak u výrobce zařízení a může být vypouštěn globálně, tzn. brzdou už budou jen koncoví operátoři.

   2. Máte pravdu, zmátl mě tento mylný článek na AndroidCentral [odkaz] v bleskovce jsem informaci upravil

  • knizmi (neregistrovaný)

   K té 2 – Ten článek na AC vychází z chybného předpokladu, že zveřejnění release notes znamená, že OTA je venku, ale ty release notes už tam jsou minimálně týden a venku je pořád jen to testovací sestavení. Dokonce tam na to pár lidí v diskuzi upozorňuje.

   K té 1 – já vím, ale o tom, kdy S5 a Note 4 dostanou updaty, už se tu psalo, ne?

 2. 520 a 625 – to si asi dělaj srandu ne? Takže lidi, který si koupili levnou šunku za pár kaček dostanou dřív, lidi, který si koupili v té době „vlajkové lodě“ ostrouhají. Super práce MS.

  • Co se ti na tom nezda, ty mas snad francouzskeho operatora?Ten se rozhodl, jak je v clanku uvedeno, že „Na prvním místě mají být novinky a nejprodávanější modely“, tak co tady zase vyšiluješ?Co se ti zase nelibi?Kup si telefon s Andoridem a budes rad, kdyz dostanes jeden ci max dva updaty za zivot.

  • Zaprvé si budu kupovat, co budu chtít. Zadruhé, kdyby bylo WP funkčností a featurama tam, kde je Android, tak bych nemusel honit nad každým updatem a čekat, až se třeba náhodou opraví tahle a tahle chyba, nebo že se přidá nějaká věc.

   A nevím, proč ho nesrovnáš třeba s iOS, tam lidi dostanou jeden velký update za rok, zbytek jsou opravy chyb a změny, a lidi s tim taky žijou.

  • Kupuj si co chces, ale pak tu neustale nebrec.

   Windows Phone se za updaty nehoni, naopak prikladne pridava prijemne, odladene bonusy a podporu (zatimco ostatni opravuji a vyrabi vetsinou dost velke bugy), o kterych se konkurenci muze zdat.Windows 10 budou tresnickou na pomyslnem dortu.

  • Jak jsem řekl, budu si dělat, co budu chtít, jestli se ti to nelíbí, tak nereaguj.

   Třeba přepínač mobilních dat, to je odladěný bonus, který konkurence nemá, bravo, tleskám, dávám +1.

   Já doufám, že W10 aspoň trochu zase pozvedne kvalitu a stabilitu, jako tomu bylo ve verzi 8, když už WP nemá co jiného nabídnout. Ale jestli to bude korunovat ten zalagovaný bazmek jménem WP8.1, tak to nechci.

  • Pak jsi masochysta a nevim proc dany systemn pouzivas, kdyz ma ten system tolik chyb, spatnych aplikaci apod.Normalni a zdrave smyslejici clovek by telefon prodal a zakoupil by telefon se systemem ktery my vyhovuje.

  • Nevíš, to máš blbý. Já neříkám vůbec, že je WP špatný, mně vadí, jakým stylem se ubírá. A hlavně sliby, chyby. Chybějící lokalizace a tak dále. Třeba word flow keyboard, ta feature dokonce ve WP je, ale není v Česku, takže máme smůlu. A MS je neschopný to v ČR zpřístupnit.

   A jak jsem řekl, já si můžu používat to, co chci, to, že ty to nechápeš, není můj problém, tobě bych doporučoval zakoupit slovník, psát hrubky vzhledem k tomu, kolik ti je…

 3. Kdo je masochysta? Ten kdo chystá maso? A honění za aktualizacema aby dohnal starý symbian alespoň mají zapotřebí jen dlaždice. Co ty na to HTCJIRKO? jinak 100 bodů pane Dibarbora, opět jsi pobavil i tím že čárky a háčky asi tvůj dokonalý systém neumí.

 4. LG 3 32GB který mám_ aktualizováno.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).