Harmonogram aktualizací operátora SFR: Denim a Lollipop pro vybrané telefony ještě tento měsíc

Aktualizační balíček Windows Phone 8.1 GDR1 byl oficiálně představen na konci letošního července, nicméně prozatím je k dispozici pouze v několika málo telefonech představených po tomto datu. Přijít má společně s novým firmwarem Denim, který byl představen na zářijovém veletrhu IFA v Berlíně. Harmonogram francouzského operátora SFR odhaluje, které modely se tohoto komba dočkají v nejbližších měsících.

  

Pochopitelně se jedná o telefony zakoupené právě u SFR a dostupnost se globálně může lišit, dává nám však představu o tom, které modely Microsoft upřednostnil a které se updatu dočkají později. Na prvním místě mají být novinky a nejprodávanější modely, ještě tento měsíc mají být aktualizovány Lumie 520, 625, 930 a 1520. V lednu pak mají následovat Lumia 530, 635, 920, 925 a 1020. O ostatních Lumiích zmínka není, buď je francouzský operátor neprodával, nebo o datu aktualizace ještě není rozhodnuto.

  

Harmonogram aktualizací také odhaluje dostupnost nejnovější verze Androidu 5.0 Lollipop pro vybrané telefony. Ještě tento měsíc se má dočkat Motorola Moto G a Samsung Galaxy S5, jehož aktualizaci v týdnu potvrdili polští uživatelé. V lednu se má lízátka dočkat Samsung Galaxy Note 4. Pochopitelně stejně jako u Lumií závisí na zemi a vybraném operátorovi, nicméně alespoň máme představu, pro které modely již jejich výrobci update připravili.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. knizmi (neregistrovaný)

  1. Pro české publikum budou updaty pro brandované telefony francouzského operátora jistě velmi zajímavé.

  2. Moto G zatím nedostává oficiální aktualizaci ani v Indii. Indie a Brazílie předevčírem dostala zatím tzv. soak test, kde je update k dispozici pro hrstku vybraných uživatelů, kteří se přihlásili do testovacího programu Motoroly. Až na základě toho testu se rozhodne, zda a kdy vyjde oficiální aktualizace.

  • Jakub Karásek (neregistrovaný)

   1. Aktualizaci nejdříve musí vydat výrobce systému, načež pak putuje k jednotlivým výrobcům zařízení a poté operátorům. Pokud francouzský operátor bude v tomto měsíci aktualizovat vybrané telefony, znamená to, že update je již hotov jak u výrobce systému, tak u výrobce zařízení a může být vypouštěn globálně, tzn. brzdou už budou jen koncoví operátoři.

   2. Máte pravdu, zmátl mě tento mylný článek na AndroidCentral [odkaz] v bleskovce jsem informaci upravil

  • knizmi (neregistrovaný)

   K té 2 – Ten článek na AC vychází z chybného předpokladu, že zveřejnění release notes znamená, že OTA je venku, ale ty release notes už tam jsou minimálně týden a venku je pořád jen to testovací sestavení. Dokonce tam na to pár lidí v diskuzi upozorňuje.

   K té 1 – já vím, ale o tom, kdy S5 a Note 4 dostanou updaty, už se tu psalo, ne?

 2. Menty (neregistrovaný)

  520 a 625 – to si asi dělaj srandu ne? Takže lidi, který si koupili levnou šunku za pár kaček dostanou dřív, lidi, který si koupili v té době „vlajkové lodě“ ostrouhají. Super práce MS.

  • htcjirka (neregistrovaný)

   Co se ti na tom nezda, ty mas snad francouzskeho operatora?Ten se rozhodl, jak je v clanku uvedeno, že „Na prvním místě mají být novinky a nejprodávanější modely“, tak co tady zase vyšiluješ?Co se ti zase nelibi?Kup si telefon s Andoridem a budes rad, kdyz dostanes jeden ci max dva updaty za zivot.

  • Menty (neregistrovaný)

   Zaprvé si budu kupovat, co budu chtít. Zadruhé, kdyby bylo WP funkčností a featurama tam, kde je Android, tak bych nemusel honit nad každým updatem a čekat, až se třeba náhodou opraví tahle a tahle chyba, nebo že se přidá nějaká věc.

   A nevím, proč ho nesrovnáš třeba s iOS, tam lidi dostanou jeden velký update za rok, zbytek jsou opravy chyb a změny, a lidi s tim taky žijou.

  • htcjirka (neregistrovaný)

   Kupuj si co chces, ale pak tu neustale nebrec.

   Windows Phone se za updaty nehoni, naopak prikladne pridava prijemne, odladene bonusy a podporu (zatimco ostatni opravuji a vyrabi vetsinou dost velke bugy), o kterych se konkurenci muze zdat.Windows 10 budou tresnickou na pomyslnem dortu.

  • Menty (neregistrovaný)

   Jak jsem řekl, budu si dělat, co budu chtít, jestli se ti to nelíbí, tak nereaguj.

   Třeba přepínač mobilních dat, to je odladěný bonus, který konkurence nemá, bravo, tleskám, dávám +1.

   Já doufám, že W10 aspoň trochu zase pozvedne kvalitu a stabilitu, jako tomu bylo ve verzi 8, když už WP nemá co jiného nabídnout. Ale jestli to bude korunovat ten zalagovaný bazmek jménem WP8.1, tak to nechci.

  • htcjirka (neregistrovaný)

   Pak jsi masochysta a nevim proc dany systemn pouzivas, kdyz ma ten system tolik chyb, spatnych aplikaci apod.Normalni a zdrave smyslejici clovek by telefon prodal a zakoupil by telefon se systemem ktery my vyhovuje.

  • Menty (neregistrovaný)

   Nevíš, to máš blbý. Já neříkám vůbec, že je WP špatný, mně vadí, jakým stylem se ubírá. A hlavně sliby, chyby. Chybějící lokalizace a tak dále. Třeba word flow keyboard, ta feature dokonce ve WP je, ale není v Česku, takže máme smůlu. A MS je neschopný to v ČR zpřístupnit.

   A jak jsem řekl, já si můžu používat to, co chci, to, že ty to nechápeš, není můj problém, tobě bych doporučoval zakoupit slovník, psát hrubky vzhledem k tomu, kolik ti je…

 3. egee (neregistrovaný)

  Kdo je masochysta? Ten kdo chystá maso? A honění za aktualizacema aby dohnal starý symbian alespoň mají zapotřebí jen dlaždice. Co ty na to HTCJIRKO? jinak 100 bodů pane Dibarbora, opět jsi pobavil i tím že čárky a háčky asi tvůj dokonalý systém neumí.

 4. egee (neregistrovaný)

  LG 3 32GB který mám_ aktualizováno.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *