Halo: Spartan Strike pro zařízení se systémem Windows (Phone) vyjde 12. prosince

Halo z dílen Microsoft Studios je jednou z nejpopulárnějších a nejprodávanějších herních sérií na konzoli Xbox, přičemž neznámá není ani majitelům počítačů, tabletů a telefonů s operačním systémem Windows, na nějž v loňském roce vyšel díl Halo: Spartan Assault. Tato akční hra, ve které při pohledu z ptačí perspektivy bojujete s rasou Covenant, se letos v prosinci dočká svého pokračování.

V druhém díle, který se bude jmenovat Halo: Spartan Strike, budete bojovat ve třiceti náročných misí v rozličných lokalitách proti novým nepřátelům rasy Promethean. K tomu budete mít k dispozici paletu nových zbraní, brnění a vozidel včetně kultovního jeepu Wathog nebo vznášedla Kestrel VTOL. Vývojáři slibují propracovanější příběh, vylepšené dotykové ovládání, vylepšenou grafiku a zcela novou hudbu od cenami několikrát ověnčeného skladatele Toma Salty.

   

Ovládání bude opět přizpůsobeno především dotykovým displejům, nicméně hra bude ovladatelná i pomocí klávesnice a myši, případně gamepadu. Díky podpoře Xbox LIVE bude možné přijímat různé výzvy a své herní úspěchy sdílet s ostatními hráči. Za některé z nich navíc hráči získají speciální emblém, štítek a avatara v připravované hře Halo: Master Chief Collection, která vyjde 11. listopadu na konzoli Xbox One.

     

Hra Halo: Spartan Strike vyjde 12. prosince na platformě Windows (Phone), přičemž ji bude možné zakoupit přímo skrze Windows (Phone) Store jako univerzální aplikaci, nebo skrze Steam. V prvním případě získáte výhodu jedné platby a možnost pokračovat v hraní na libovolném zařízení, v obou případech bude hra stát 6 dolarů (asi 130 Kč). Naštěstí nebude „vylepšena“ o žádné in-game platby a dobrou zprávu máme i pro majitele slabších telefonů s Windows – hra poběží i na 512 MB RAM.  

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentáře

  1. ReopsatorC47 (neregistrovaný)

    Halo Spartan Assault bola jedna z najlepších hier čo som na WP hral,táto správa ma veľmi teší.

  2. imperator (neregistrovaný)

    „V druhém díle, který se bude jmenovat Halo: Spartan Assault“

    to bol prvy diel…

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *