Domů » Bleskovky » Hackeři vyhrožují Applu: zaplaťte, nebo vymažeme všechna uživatelská data z iCloudu

Hackeři vyhrožují Applu: zaplaťte, nebo vymažeme všechna uživatelská data z iCloudu

Před několika málo dny začala společnosti Apple vyhrožovat skupinka hackerů zvaná Turkish Crime Family (turecká kriminální rodina). Ta požaduje, aby jí Apple vyplatil, jinak prý nechá na dálku vymazat miliony uživatelských účtů iCloud, které jsou spjaty s iPhony a iPady.

Apple obohatí iCloud o nové bezpečnostní prvky ve formě upozornění

Hackeři se dožadují buď vyplacení 75 000 dolarů (asi 1 878 750 Kč) v kryptoměně Ethereum či v Bitcoinech. Druhou alternativou je vyplacení 100 000 dolarů (asi 2 505 000 Kč) v iTunes poukázkách. Na rozhodnutí má Apple čas do 7. dubna. Po tomto termínu začne skupina s vymazáváním jak účtů, tak i zařízení samotných.

Skupina má údajně přístup k 300 – 559 milionům účtům na doménách @icloud a @me. Zároveň přiznává, že je s Applem v e-mailovém kontaktu a jednání tak probíhají. Na internet pak také uniklo video, které má dokázat nabourávání jednoho z účtů.

hack-813290_1280

Dle Applu údajně k žádnému narušení bezpečnosti nedošlo. Podle něj si hackeři seznam účtů, spolu s hesly, obstarali pomocí aplikací třetích stran. Všechna vyjádření skupiny pak mají za cíl vyvinout tlak a přimět Apple k zaplacení. Musíme tak jen doufat, že se jedná o plané triky a uživatelům tak nehrozí žádná vážnější rizika.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Lister0
Anonym
Lister0

„Mají v hrsti“ půl miliardy účtů a chtějí 2 miliony korun? Už jen toto je velice úsměvné a důvod je vůbec nebrát vážně :)

Mnau
Anonym
Mnau

Hele, ale tohle už bylo vyvráceno i na ficiálních místech.

Craftmanek
Anonym
Craftmanek

Hloupost lidí nezná mezí … Jedna z společností, co má na učtě miliardy dolaru a chtějí 1/100 měsíčního zisku… Opravdu xD

Ale na druhou stranu to applu přeji :D

q
Anonym
q

Tak asi predpokladaji ze pokud budou zadat 1/100 měsíčního zisku, pro firmu bude jednodusii jim to proste vyplatit, nez neco resit. A pro malou skupinu lidi v turecku je to stejne ohromna castka:)

Mahtiel
Uživatel
Mahtiel

Jenže by to bylo ohromné pochybení a precedens Applu, kdyby na něco takového přistoupil. Pokud nejde o životy, tak teroristům ani těm digitálním bych nedala ani fň.

Kdoví, kdo za tím je. Popravdě bych se nedivila, kdyby takové nelegální prachy šly navíc s posvěcením „osvíceného vůdce“ Erdogana klidně i na podporu islámského státu.

q
Anonym
q

Tak my do toho nevidime. Ale zadna firma by nepriznala ze neco vyplatila, prave z duvodu vzniku precedensu. Asi tolik k oficialnimu vyvraceni:)

QQ
Anonym
QQ

Vyplatit nikdy není jednodušší už z principu, pokud dostanou co chtějí tak to můžou potom zkusit znovu a také motivovat ostatní. A to že se jmenují Turkish Crime Family neznamená že jsou z Turecka.

Mnau
Anonym
Mnau

Bylo.to.Applem.Vyvráceno.

Johny
Anonym
Johny

Takže to vyplatili? :D