Domů » Bleskovky » Hackeři vyhrožují Applu: zaplaťte, nebo vymažeme všechna uživatelská data z iCloudu

Hackeři vyhrožují Applu: zaplaťte, nebo vymažeme všechna uživatelská data z iCloudu

Před několika málo dny začala společnosti Apple vyhrožovat skupinka hackerů zvaná Turkish Crime Family (turecká kriminální rodina). Ta požaduje, aby jí Apple vyplatil, jinak prý nechá na dálku vymazat miliony uživatelských účtů iCloud, které jsou spjaty s iPhony a iPady.

Apple obohatí iCloud o nové bezpečnostní prvky ve formě upozornění

Hackeři se dožadují buď vyplacení 75 000 dolarů (asi 1 878 750 Kč) v kryptoměně Ethereum či v Bitcoinech. Druhou alternativou je vyplacení 100 000 dolarů (asi 2 505 000 Kč) v iTunes poukázkách. Na rozhodnutí má Apple čas do 7. dubna. Po tomto termínu začne skupina s vymazáváním jak účtů, tak i zařízení samotných.

Skupina má údajně přístup k 300 – 559 milionům účtům na doménách @icloud a @me. Zároveň přiznává, že je s Applem v e-mailovém kontaktu a jednání tak probíhají. Na internet pak také uniklo video, které má dokázat nabourávání jednoho z účtů.

hack-813290_1280

Dle Applu údajně k žádnému narušení bezpečnosti nedošlo. Podle něj si hackeři seznam účtů, spolu s hesly, obstarali pomocí aplikací třetích stran. Všechna vyjádření skupiny pak mají za cíl vyvinout tlak a přimět Apple k zaplacení. Musíme tak jen doufat, že se jedná o plané triky a uživatelům tak nehrozí žádná vážnější rizika.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

9 komentářů

 1. „Mají v hrsti“ půl miliardy účtů a chtějí 2 miliony korun? Už jen toto je velice úsměvné a důvod je vůbec nebrát vážně :)

 2. Hele, ale tohle už bylo vyvráceno i na ficiálních místech.

 3. Hloupost lidí nezná mezí … Jedna z společností, co má na učtě miliardy dolaru a chtějí 1/100 měsíčního zisku… Opravdu xD

  Ale na druhou stranu to applu přeji :D

  • Tak asi predpokladaji ze pokud budou zadat 1/100 měsíčního zisku, pro firmu bude jednodusii jim to proste vyplatit, nez neco resit. A pro malou skupinu lidi v turecku je to stejne ohromna castka:)

   • Jenže by to bylo ohromné pochybení a precedens Applu, kdyby na něco takového přistoupil. Pokud nejde o životy, tak teroristům ani těm digitálním bych nedala ani fň.

    Kdoví, kdo za tím je. Popravdě bych se nedivila, kdyby takové nelegální prachy šly navíc s posvěcením „osvíceného vůdce“ Erdogana klidně i na podporu islámského státu.

   • Tak my do toho nevidime. Ale zadna firma by nepriznala ze neco vyplatila, prave z duvodu vzniku precedensu. Asi tolik k oficialnimu vyvraceni:)

   • Vyplatit nikdy není jednodušší už z principu, pokud dostanou co chtějí tak to můžou potom zkusit znovu a také motivovat ostatní. A to že se jmenují Turkish Crime Family neznamená že jsou z Turecka.

  • Bylo.to.Applem.Vyvráceno.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).