Guinnessova kniha: Top 11 mobilních rekordů

Asi není nikdo, kdo by neznal Guinnessovu knihu rekordů – encyklopedii, která shrnuje, zaznamenává a kategorizuje světové rekordy z oblasti lidské činnosti a přírody. Rekordy typu nejrychlejší člověk na světě či nejdelší pizza na světě jsme už všichni alespoň jednou slyšeli. Věděli jste ale, že některé z těchto rekordů se týkají i mobilních telefonů? Některé se zajímavých rekordů si v tomto článku představíme.

První smartphone s dvoujádrovým procesorem

Na tenhle kousek si jistě vzpomínáte. LG Optimus 2X (recenze) byl na hardwarovém poli průkopníkem. Jeho dvoujádrová NVIDIA Tegra 2 sice záda telefonu občas nepříjemně zahřála, ale za prvenství to stálo. Optimus 2X šel v Jižní Koreji do prodeje 25. ledna 2011.

První dvoujádrový smartphone – LG Optimus 2X

Nejrychlejší mobilní psaní

Absolutním rekordmanem je Brazilec Marcel Fernandes Filho. Ten na svém dotykovém telefonu napsal SMS zprávu za pomocí klávesnice Flexy za rovných 17 sekund. Obdiv si také zaslouží Američan Mark Encarnación, který na dotykovém displeji, se zavázanýma očima napsal SMSku za 25,9 sekund.

Nejrychlejší mobilní klávesnice – Fleksy

Nejlépe prodávaná značka smartphonů

Titulem nejvíce prodaných chytrých telefonů se může pochlubit korejský gigant Samsung. K 31. prosinci 2015 prodal 266 730 800 kusů a nechal tak za sebou rivala z Cupertina, který prodal ke stejnému datu „pouze“ 201 151 700 kusů.

Nejvíce výskytů na Google Street View

Rekordmankou ve výskytu na mapách do Googlu je Angličanka Wendy Southgate. Ta se prokazatelně na fotografiích objevila 43 krát, většinou když venčila svého psa. O její časté přítomnosti na ulicích, když kolem zrovna projíždělo auto Googlu, informoval i The Telegraph.

Nejpopulárnější obchod s mobilními aplikacemi

Prvenství si k roku 2014 připsal Google se svým obchodem Play, který zaznamenal 1,6 milionů stáhnutých aplikací. Za ním skončil jak jinak než App Store od Applu s 1,3 miliony stažení.

Nejpopulárnější obchod s aplikacemi – Google Play

První Google bomba

Google bomba, tedy technika při níž se manipulují výsledky vyhledávání, spatřila světlo světa v roce 1999. Při vyhledání termínu „více zlý než samotný satan“ (v originále „more evil than satan himself“) se na prvním místě objevila stránka Microsoftu. V roce 2005 se objevila jiná zajímavá Google bomba – při vyhledání termínu „smutné selhání“ (v originále „miserable failure“) vyskočil ve vyhledávači oficiální životopis prezidenta George W. Bushe.

Největší sbírka mobilních telefonů

Pokud hledáte nějaký konkrétní typ mobilního telefonu tak je pravděpodobné, že jej ve své sbírce bude mít Němec Carsten Tews. Jeho sbírka činila k 23. únoru 2010 úctyhodných 1563 kousků.

Nejdražší mobilní telefon

Pakliže se vám zdají ceny dnešních chytrých telefonů přemrštěné, jedná se v porovnání s nejdražším telefonem na světě o pouhé drobné. Držitelem je telefon od firmy GoldVish ze švýcarské Ženevy, který byl prodán v roce 2006 za magickou částku 1 milion euro.

Nejdražší telefon na světě – GoldVish Le Million

Člověk, který nejdelší dobu vlastní jedno telefonní číslo

Mnoho z nás za život vystřídá několik telefonních čísel. Američan David Contorno své telefonní číslo, které získal 2. srpna 1985, zatím neopustil. Jeho číslo je 312-550-0512.

Nejdelší řada z telefonů

Nejdelší řadu z mobilních telefonů vytvořili v Indii. Použili k tomu přesně 3 766 mobilních telefonů a celá řada měřila 481,05 metrů.

Patrick Peterson – nejvíce selfie za hodinu

Bonus: téměř 1 500 selfie za hodinu

Dnes populární selfie si dělá téměř každý. Většině z nás stačí za hodinu jedna, Američanu Patricku Petersonovi se jich povedlo za jednu hodinu vytvořit rovných 1 449. Na Vine z jeho rekordní šňůry se můžete podívat zde.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Kapitoly článku