Domů » Bleskovky » Google zřejmě omylem ukázal screenshoty z Androidu 4.4 KitKat (aktualizováno)

Google zřejmě omylem ukázal screenshoty z Androidu 4.4 KitKat (aktualizováno)

Po vydání aktualizace pro korejskou verzi Google klávesnice se v Obchodě Play nakrátko objevil screenshot zachycující dosud nepředstavenou verzi Androidu 4.4 „KitKat“. Zda-li se jednalo o chybu nebo o záměr, to nechť posoudí každý sám. Na snímku můžeme vidět, že ikony v notifikační liště nyní nejsou modré, nýbrž světle šedé. Není ani vyloučeno, že bude možné si barvu vybrat, jako je tomu u mnoha alternativních ROM.

 

Zatímco po připojení zařízení s Androidem „Jelly Bean“ se v upozorněních objevil malý „želé bonbónek“, na uniklém screenshotu můžeme vidět kus koláče – pravděpodobně pozůstatek po původně plánovaném pojmenování „Key Lime Pie“.

Spekuluje se o tom, že vylepšení bude v Androidu KitKat mnohem více a vizualní stránka systému se zásadně změní, na potvrzení těchto dohadů si ale ještě budeme muset počkat. Kdy bude nový Android představen je zatím otázkou, poslední spekulace hovoří o 14. říjnu, jisté však prozatím nic není.

Aktualizováno 14:30

Během dnešního dne se na internetu objevily další dva snímky ukazující redesignované aplikace „Telefon“ a „Zprávy“. Notifikační lišta je zbarvena podle právě spuštěné aplikace a bílé ikony potvrzuje i další dvojice uniklých fotografií.

  

 

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

3 komentářů

 1. Vojta (neregistrovaný)

  „a vizualní stránka systému se zásadně změní“ – Android bude mít aktivní dlaždice :-D.

  To byla první myšlenka co mě napadla a sám sebe jsem tím pobavil. Tak mě prosím berte s rezervou a nekamenujte mě.

  Mobilním systémům zdar, WP zvlášť :-P

 2. David Podzimek

  Spíše to vypadá, že se barva horního pruhu/ikon bude měnit podle aktuální barvy na obrazovce. Podobně jako to mají zařízení od Motoroly a LG u spodní lišty.

 3. standa (neregistrovaný)

  Skvělé, ikonky co nemění barvu jsou vážně ta poslední věc co mě trápí :D co třeba unifikovat rozhraní pro ovladače zařízení, aby se dalo snáze aktualizovat systém? Nebo alespoň předělat ten paskvil, co mu říkají nastavení? Zamyslet se nad tím, že lidé drží desítkové tablety většinou za okraje a posunout systémové ovládací prvky vstříc palcům? Né, radši představí pár barviček a ukážou něco obšlehnutého od apple, co na keynote stejnak nebude fungovat, jako minule game center. :D Google rulez

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).