Google zmizel z Windows Phone: V některých nových Lumiích chybí volba vyhledávače

Server WPCentral dnes přinesl zprávu, podle které v nových smartphonech s operačním systémem Windows Phone 8.1 a aktualizací Lumia Cyan chybí volba výchozího vyhledávače. Po zadání klíčových slov do adresního řádku Internet Exploreru tak telefon zobrazí výsledky pouze z Bingu.  My jsme si tohoto jevu u námi testovaného kusu Lumie 930 také všimli, proto jsme se obrátili na české zastoupení výrobce s žádostí o vysvětlení.


Screenshoty ze dvou Lumií 930: U jedné možnost změny vyhledávače nechybí, u druhé ano 

Dnes nám bylo potvrzeno, že v některých nových modelech Nokia Lumia 630, 635 a 930 skutečně může chybět možnost volby Googlu jako standardního vyhledávače. Toto omezení je ale závislé na konkrétní verzi firmwaru. Jednoduše řečeno, dostupnost této funkce je závislá na konkrétním modelu, národní distribuci a případném operátorovi, od kterého zařízení koupíte.

Bylo nám také řečeno, že se jedná o chybu, o které Microsoft ví a která bohužel nemohla být včas opravena. Volba vyhledávače by se tedy měla v nových Lumiích znovu objevit při příští aktualizaci firmwaru (pravděpodobně někdy na konci léta).

Podívejte se, kde můžete Lumii 930 koupit za nejlepší cenu

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku