Domů » Bleskovky » Google zmizel z Windows Phone: V některých nových Lumiích chybí volba vyhledávače

Google zmizel z Windows Phone: V některých nových Lumiích chybí volba vyhledávače

Server WPCentral dnes přinesl zprávu, podle které v nových smartphonech s operačním systémem Windows Phone 8.1 a aktualizací Lumia Cyan chybí volba výchozího vyhledávače. Po zadání klíčových slov do adresního řádku Internet Exploreru tak telefon zobrazí výsledky pouze z Bingu.  My jsme si tohoto jevu u námi testovaného kusu Lumie 930 také všimli, proto jsme se obrátili na české zastoupení výrobce s žádostí o vysvětlení.


Screenshoty ze dvou Lumií 930: U jedné možnost změny vyhledávače nechybí, u druhé ano 

Dnes nám bylo potvrzeno, že v některých nových modelech Nokia Lumia 630, 635 a 930 skutečně může chybět možnost volby Googlu jako standardního vyhledávače. Toto omezení je ale závislé na konkrétní verzi firmwaru. Jednoduše řečeno, dostupnost této funkce je závislá na konkrétním modelu, národní distribuci a případném operátorovi, od kterého zařízení koupíte.

Bylo nám také řečeno, že se jedná o chybu, o které Microsoft ví a která bohužel nemohla být včas opravena. Volba vyhledávače by se tedy měla v nových Lumiích znovu objevit při příští aktualizaci firmwaru (pravděpodobně někdy na konci léta).

Podívejte se, kde můžete Lumii 930 koupit za nejlepší cenu

Miroslav Havlíček

12 komentářů

 1. Michal (neregistrovaný)

  HURÁÁÁÁááááááá……… :D

 2. Radeczek (neregistrovaný)

  Nadpis: „Google zmizí z Windows Phone“, v článku:“…se jedná o chybu…Volba vyhledávače by se tedy měla v nových Lumiích znovu objevit“. Takže zmizí nebo je to jen chyba některých nových telefonů?

 3. Shock (neregistrovaný)

  Hurá… doufám, že se tento vyhledávač reklam a sledovací nástroj v jednom do WP již nevrátí…

 4. kombinace LUPA-Bing / adresní řádek-Google mi docela vyhovuje. Ostatně jak je to s flashováním 930? Neměl by být problém flashnout jinou ROM, která Google má, ne?

 5. V 630tke som google nemal a po dalsej aktualizacii uz tato moznost bola (nejake Talianska-EU) distribucia

 6. Není nad to vylepšovat telefony tak, že jsou méně a méně použitelné.

  • Kewl (neregistrovaný)

   Máte pravdu, také bych si telefon s Androidem hodně rozmyslel. Naštěstí WP má ještě nějaké rezervy, tak každý update je skokově k lepšímu a použitelnost se zlepšuje i pro náročnější uživatele.

   Mimochodem, posuzovat použitelnost podle integrovaného vyhledávače je dost povrchní, zvláště, když jste se v článku dočetl, že MS přiznal, že jde o chybu, kterou hodlá opravit.

 7. Na HTC 8X s Developer Preview aktualizacemi jsem si výchozí vyhledávač měnit nemohl – prostě Bing všude…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).