Domů » Bleskovky » Google začne testovat flexibilní pracovní týden, hromadný návrat do kanceláří byl opět posunut

Google začne testovat flexibilní pracovní týden, hromadný návrat do kanceláří byl opět posunut

I Google už usoudil, že vypořádání se s pandemií bude ještě nějakou dobu trvat a své původní záměry navrátit zaměstnance do kanceláří posunul až na září 2021. Nyní generální ředitel Sundar Pichai svým zaměstnancům rozeslal email, ve kterém je informuje o novém způsobu práce a jeho testování v nadcházejících týdnech.

Půjde o tzv. „flexibilní pracovní týden“, kdy budou zaměstnanci tři dny v týdnu pracovat z kanceláře a zbývající dva dny z domu. Nebude už ale možné pracovat kompletně vzdáleně.

Google logo

Zaměstnanci se tedy budou muset zdržovat v dojezdové vzdálenosti od svého pracoviště. Flexibilní způsob práce se nebude týkat zaměstnanců, kteří ke své práci potřebují speciální vybavení.

Ostatní velké technologické firmy, jako je Facebook, Twitter nebo Square, zatím zůstávají u plně vzdáleného způsobu práce svých zaměstnanců a patrně se jej budou držet i po odeznění pandemie.

Google byl jednou z prvních firem, které přešly na práci z domova v důsledku šíření koronaviru. Původně bylo v plánu kanceláře pro své zaměstnance opět otevřít v červenci 2021. Nyní se tedy otevření opět odkládá na září 2021.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).