Domů » Bleskovky » Google vylepšil mobilní Chrome. Má vylepšený vzhled záložek a nové funkce

Google vylepšil mobilní Chrome. Má vylepšený vzhled záložek a nové funkce

Světově nejpopulárnější prohlížeč Google Chrome prošel za dobu své existence značným vývojem. Například poslední velká aktualizace razantně vylepšila celkový design aplikace. A nyní se Google zaměřuje na přepracování záložek a vyhledávání.

Společnost nedávno oznámila, že můžeme během několika týdnů očekávat na Androidu aktualizaci, která do mobilního Chromu přidá zcela nové rozložení záložek. To přinese snadnější práci s jednotlivými kartami a lepší náhledy miniatur. Tato změna se však týká pouze verze pro Android. Na iPhonech již uživatelé nové rozložení mají. Je to celkem kuriózní, že pro vlastní systém Google prohlížeč aktualizuje až po konkurenčním iOS.

Po vzoru Microsoft Edge

I přes velmi slabou popularitu prohlížeče Edge od Microsoftu mu nelze upřít jedno. Do světa internetových prohlížečů přinesl několik velmi zajímavých funkcí. Některé z nich si nyní dokonce propůjčuje také Google Chrome. Konkrétně jde o seskupování záložek do skupin a jednoduché přepínání mezi nimi. Pro pohodlnější pracováci bude také možné snadno zobrazit jejich jednotlivé náhledy.

Nové záložky v Google Chrome
Nové záložky v Google Chrome

Google také přidává jednodušší vyhledávání pomocí inteligentního adresového řádku. S nejnovější verzí prohlížeče se zobrazí výsledky přímo v adresním řádku Chromu ihned, po napsání dotazu. Také touto funkcí již Edge nějakou dobu disponuje. Přidání rychlých výsledků do Chromu a jejich napojení na Google však ocení jistě zdaleka větší skupina uživatelů.

Inteligentní vyhledávání u Microsoft Edge
Inteligentní vyhledávání u Microsoft Edge

Lukáš Kobylík

Student vysoké školy, fanoušek i kritik Microsoftu a Applu. Nadšenec do moderních, ale i retro technologií. Ve volném čase hudebník, co rád drnká na kytaru nebo si po dni vychutná dobrou muziku z vinylu.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments