Domů » Bleskovky » Google vylepšil mobilní Chrome. Má vylepšený vzhled záložek a nové funkce

Google vylepšil mobilní Chrome. Má vylepšený vzhled záložek a nové funkce

Světově nejpopulárnější prohlížeč Google Chrome prošel za dobu své existence značným vývojem. Například poslední velká aktualizace razantně vylepšila celkový design aplikace. A nyní se Google zaměřuje na přepracování záložek a vyhledávání.

Společnost nedávno oznámila, že můžeme během několika týdnů očekávat na Androidu aktualizaci, která do mobilního Chromu přidá zcela nové rozložení záložek. To přinese snadnější práci s jednotlivými kartami a lepší náhledy miniatur. Tato změna se však týká pouze verze pro Android. Na iPhonech již uživatelé nové rozložení mají. Je to celkem kuriózní, že pro vlastní systém Google prohlížeč aktualizuje až po konkurenčním iOS.

Po vzoru Microsoft Edge

I přes velmi slabou popularitu prohlížeče Edge od Microsoftu mu nelze upřít jedno. Do světa internetových prohlížečů přinesl několik velmi zajímavých funkcí. Některé z nich si nyní dokonce propůjčuje také Google Chrome. Konkrétně jde o seskupování záložek do skupin a jednoduché přepínání mezi nimi. Pro pohodlnější pracováci bude také možné snadno zobrazit jejich jednotlivé náhledy.

Nové záložky v Google Chrome
Nové záložky v Google Chrome

Google také přidává jednodušší vyhledávání pomocí inteligentního adresového řádku. S nejnovější verzí prohlížeče se zobrazí výsledky přímo v adresním řádku Chromu ihned, po napsání dotazu. Také touto funkcí již Edge nějakou dobu disponuje. Přidání rychlých výsledků do Chromu a jejich napojení na Google však ocení jistě zdaleka větší skupina uživatelů.

Inteligentní vyhledávání u Microsoft Edge
Inteligentní vyhledávání u Microsoft Edge

Lukáš Kobylík

Student vysoké školy, fanoušek i kritik Microsoftu a Applu. Nadšenec do moderních, ale i retro technologií. Ve volném čase hudebník, co rád drnká na kytaru nebo si po dni vychutná dobrou muziku z vinylu.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Rezek
Anonym
Rezek
Offline

Chrome bylo hned po gmailu to druhe co lezelo z telefonu jako totalni odpad.

Rezek
Anonym
Rezek
Offline

lezelo = letělo

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack
Offline

Zajímavé, že to šlo odinstalovat.

Rezek
Anonym
Rezek
Offline

Pres ADB odinstalujes cokoliv.

zipiik
Uživatel
zipiik
Offline

JoeBlack: Stačí zakázat.

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack
Offline

No jo, ADB, na to jsem zapomněl ;)
@zipiik
Zakázat není odinstalovat.

zipiik
Uživatel
zipiik
Offline

JoeBlack: Výsledek je prakticky stejný. O aplikaci uživatel neví až do dalšího HR nebo do aktivace.

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack
Offline

Smrt a tichá existence je imho rozdíl :-D

zipiik
Uživatel
zipiik
Offline

Když už chceš nesmyslně srovnávat, tak možná s hybernací. Zakázaná aplikace nebere žádné systémové prostředky a je hybernovaná pouze v systémové partition, kam stejně nemá běžný uživatel přístup.

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack
Offline

Běžný uživatel ani neví, že může aplikaci odinstalovat/zakázat … pointa?

zipiik
Uživatel
zipiik
Offline

Běžný uživatel se o možnosti aplikaci zakázat dozví tak, že podrží prst na ikoně aplikace.

Panther10
Anonym
Panther10
Offline

Každý strůjcem svého štěstí…mě Chrome vyhovuje asi je to tím, že je nejrozšířenější, samozřejmě to nedefinuje že je nejlepší, ale má 100% synchronizaci včetně doplňků a že jsem tak nesmělý, mohu se zeptat co používáš.. Firefox mě nikdy nenadchnul, Opera to jen tak tak přežívá a co už má společnost čínská divize, tam taky byly nějaké problémy, Edge Chromium na Androidu je to žrout baterie a na PC je nehotový pořádně se nesynchronizuje o synchronizaci rozšíření nemůže být ani řeč podle mě to je tak na další rok a kam se posune mezitím Chrome, když Beta Edge je aktualizována jednou… Číst vice »

kllr007
Uživatel
kllr007
Offline

Edge na android nezerie viac batérie ako Chrome ;)

uni
Uživatel
uni
Offline

Edge je dost okrajovou záležitostí, zbytečné vůbec zmiňovat. Jsou nad ním značně silnější browser, Samsung Internet, Seznam.cz. Podobně i Opera, tam má smysl jen proxy pro šetřílky FUP.