Domů » Bleskovky » Google vylepšil mobilní Chrome. Má vylepšený vzhled záložek a nové funkce

Google vylepšil mobilní Chrome. Má vylepšený vzhled záložek a nové funkce

Světově nejpopulárnější prohlížeč Google Chrome prošel za dobu své existence značným vývojem. Například poslední velká aktualizace razantně vylepšila celkový design aplikace. A nyní se Google zaměřuje na přepracování záložek a vyhledávání.

Společnost nedávno oznámila, že můžeme během několika týdnů očekávat na Androidu aktualizaci, která do mobilního Chromu přidá zcela nové rozložení záložek. To přinese snadnější práci s jednotlivými kartami a lepší náhledy miniatur. Tato změna se však týká pouze verze pro Android. Na iPhonech již uživatelé nové rozložení mají. Je to celkem kuriózní, že pro vlastní systém Google prohlížeč aktualizuje až po konkurenčním iOS.

Po vzoru Microsoft Edge

I přes velmi slabou popularitu prohlížeče Edge od Microsoftu mu nelze upřít jedno. Do světa internetových prohlížečů přinesl několik velmi zajímavých funkcí. Některé z nich si nyní dokonce propůjčuje také Google Chrome. Konkrétně jde o seskupování záložek do skupin a jednoduché přepínání mezi nimi. Pro pohodlnější pracováci bude také možné snadno zobrazit jejich jednotlivé náhledy.

Nové záložky v Google Chrome
Nové záložky v Google Chrome

Google také přidává jednodušší vyhledávání pomocí inteligentního adresového řádku. S nejnovější verzí prohlížeče se zobrazí výsledky přímo v adresním řádku Chromu ihned, po napsání dotazu. Také touto funkcí již Edge nějakou dobu disponuje. Přidání rychlých výsledků do Chromu a jejich napojení na Google však ocení jistě zdaleka větší skupina uživatelů.

Inteligentní vyhledávání u Microsoft Edge
Inteligentní vyhledávání u Microsoft Edge

Lukáš Kobylík

Student vysoké školy, fanoušek i kritik Microsoftu a Applu. Nadšenec do moderních, ale i retro technologií. Ve volném čase hudebník, co rád drnká na kytaru nebo si po dni vychutná dobrou muziku z vinylu.

19 komentářů

 1. Chrome bylo hned po gmailu to druhe co lezelo z telefonu jako totalni odpad.

 2. Každý strůjcem svého štěstí…mě Chrome vyhovuje asi je to tím, že je nejrozšířenější, samozřejmě to nedefinuje že je nejlepší, ale má 100% synchronizaci včetně doplňků a že jsem tak nesmělý, mohu se zeptat co používáš.. Firefox mě nikdy nenadchnul, Opera to jen tak tak přežívá a co už má společnost čínská divize, tam taky byly nějaké problémy, Edge Chromium na Androidu je to žrout baterie a na PC je nehotový pořádně se nesynchronizuje o synchronizaci rozšíření nemůže být ani řeč podle mě to je tak na další rok a kam se posune mezitím Chrome, když Beta Edge je aktualizována jednou za půl roku a proč užívat nedodělaný prohlížeč, když mohu mít full package.

  • Edge na android nezerie viac batérie ako Chrome ;)

  • Edge je dost okrajovou záležitostí, zbytečné vůbec zmiňovat. Jsou nad ním značně silnější browser, Samsung Internet, Seznam.cz. Podobně i Opera, tam má smysl jen proxy pro šetřílky FUP.

 3. A proč bych měl chtít vytvářet nějaké skupiny z otevřených záložek? Jestli je něco, co na jablíčku můžu, tak je to safari. Dělá přesně to co potřebuji a přesně tak, jak potřebuji.
  U androidu z části náhrada je Samsung Internet. Chrome z duše nesnáším.

 4. Po delší době jsem zkusil jiné alternativy než prohlížeč od Google a nelituji, naprosto se bez něj obejdu, bohaté mi stačí Samsung browser. Navíc z neznámého důvodu má Google browser prodlevy při prvním načítání stránek a podpora kterou jsem kontaktoval, žádné řešení dosud nepřinesla. Jediné co má má Google propracovanější je podpora překladu stránek v cizím jazyce. Nepotřebuji ani vyhledávač Google alternativy pracují rychle a spolehlivě.
  Tím chci říct jedno “ kdo hledá, najde“ !

 5. Keby radšej dali URL bar dole. Čom ďalej máme dlhšie a dlhšie telefóny kto sa tam má furt naťahovať.

  • To MS měl a zrušil. Zda se to jako no way. Řešením je „reachability“, ale různí výrobci ji nebo různé kvalitní, dosti možná ji někteří ani nemají…

  • Otevřete rozšířené nastavení pomocí:
   chrome://flags
   a dejte vyhledat „duet“, a toto zapněte. Pak cca 2 restarty, pokud by nestačilo, tak otevřít v mobilu nastavení – aplikace a ručně ukončit Chrome a mělo by to fungovat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).