Domů » Bleskovky » Google vydal nástroj umožňující spouštět aplikace pro Android na Windows, OS X, Chrome OS nebo Linuxu

Google vydal nástroj umožňující spouštět aplikace pro Android na Windows, OS X, Chrome OS nebo Linuxu

O tom, že Microsoft zpřístupní možnost spouštět aplikace pro Android na Windows, se spekuluje již delší dobu, překážkou má být údajně strach z protiúderu Google a obava ze sníženého zájmu vývojářů o dlaždicovou platformu. Díky Google je však nově možné spouštět aplikace pro Android nejen na zařízení s Windows, ale i na OS X, Chrome OS i Linuxu.

  

Tuto schopnost zajišťuje nový doplněk ARC (App Runtime for Chrome) Welder pro webový prohlížeč Google Chrome verze 40 a vyšší. Je určen především vývojářům pro testování vlastních aplikací, pro jeho používání však není nutné být někde zaregistrován. Postačí nainstalovat doplňek ARC Welder přímo z Google Play Store a po spuštění vybrat a spustit téměř libovolný soubor APK pro Android.

 
Aplikace pro Android fungují jak na Windows… 

Na vlastní kůži mohu potvrdit funkčnost aplikací Facebook, UC Browser nebo Twitter, neuspějete však se žádnou aplikací, která vyžaduje přístup ke Google Play Services. Při spuštění aplikace je však nutné nejprve odstranit aplikaci předešlou, není tak možné mít spuštěné dvě aplikace pro Android zároveň, také není možné například testovat aplikace vyžadující přístup k fotoaparátu.

  
… tak na OS X

I když se jedná o první krůček, který je určen především vývojářům aplikací, může se z něj v budoucnu stát uživatelsky příjemnější nástroj, díky kterému bude možné na Windows, OS X, Chrome OS nebo Linuxu snadno spouštět více než 1 milion aplikací pro Android.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.