Domů » Bleskovky » Google vydal nástroj umožňující spouštět aplikace pro Android na Windows, OS X, Chrome OS nebo Linuxu

Google vydal nástroj umožňující spouštět aplikace pro Android na Windows, OS X, Chrome OS nebo Linuxu

O tom, že Microsoft zpřístupní možnost spouštět aplikace pro Android na Windows, se spekuluje již delší dobu, překážkou má být údajně strach z protiúderu Google a obava ze sníženého zájmu vývojářů o dlaždicovou platformu. Díky Google je však nově možné spouštět aplikace pro Android nejen na zařízení s Windows, ale i na OS X, Chrome OS i Linuxu.

  

Tuto schopnost zajišťuje nový doplněk ARC (App Runtime for Chrome) Welder pro webový prohlížeč Google Chrome verze 40 a vyšší. Je určen především vývojářům pro testování vlastních aplikací, pro jeho používání však není nutné být někde zaregistrován. Postačí nainstalovat doplňek ARC Welder přímo z Google Play Store a po spuštění vybrat a spustit téměř libovolný soubor APK pro Android.

 
Aplikace pro Android fungují jak na Windows… 

Na vlastní kůži mohu potvrdit funkčnost aplikací Facebook, UC Browser nebo Twitter, neuspějete však se žádnou aplikací, která vyžaduje přístup ke Google Play Services. Při spuštění aplikace je však nutné nejprve odstranit aplikaci předešlou, není tak možné mít spuštěné dvě aplikace pro Android zároveň, také není možné například testovat aplikace vyžadující přístup k fotoaparátu.

  
… tak na OS X

I když se jedná o první krůček, který je určen především vývojářům aplikací, může se z něj v budoucnu stát uživatelsky příjemnější nástroj, díky kterému bude možné na Windows, OS X, Chrome OS nebo Linuxu snadno spouštět více než 1 milion aplikací pro Android.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. Takže hry v tom nefungujou… :/

 2. cas (neregistrovaný)

  ešte by to chcelo nejaký návod ako dostať z google play apk a bolo by to super … alebo sa tam dá priamo inštalovať s google play ?

  • Lojzik (neregistrovaný)

   prekonvertovane appky, ktere autori publikuji, se daji podle informaci stahovat primo z chrome web store, ale tahle moznost aktualne funguje pouze na chrome os. Primo z play to nejde, ale v androidu jsou snad nejake aplikace na export APK :)

  • APK Downloader pro Chrome browser (Windows)

  • Rezza (neregistrovaný)

   [odkaz] třeba. Každopádně jak je to s podporou Intelu na Androidu? Když má něco nativní kód, tak z 90 procent jen build pro ARM. Jinak jde mít víc aplikací a ani tohle není úplná novinka, že to jde. Jen ten nástroj uvolnil oficiálně Google.

 3. Tak já tohle vítám ,u některých aplikací se to hodí, pokud člověk chce jen zkusit nebo nemá pádlofoun či tablet které jsou pro denní nošení nepoužitelné, jdu zkusit jak to šlape, apk jdou snad z gp ještě stahovat.

  • Tak z GP to kdysi snad i šlo, ted už ne ale to nevadí, lze použít výše zmíněný doplněk pro chrome či pokud jej člověk nepoužívá jako já (preferuji v poslední době spíše IE a operu) je možnost tady: [odkaz]

  • Takže je mi to asi k nčemu, některé appky snad jedou o hry zájem nemám, ale fb messenger nejde, netuším proč a pátrat po tom nebudu.

   Kreténi v FB před časem zařízli další vývoj a bohužel i fungování nativní aplikace messenger pod windows a z webového rozhranní je to o ničem, kecáme s kamarádkou z olomouce a na webu je to k ničemu…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).