Domů » Bleskovky » Google Voice Access: Ovládejte svůj smartphone hlasem

Google Voice Access: Ovládejte svůj smartphone hlasem

Není to dávno, co Google představil beta verzi aplikace Voice Access. Ta si za cíl klade jediné – ulehčit vám používání vašeho smartphonu s operačním systémem Android. Díky tomuto nástroji totiž budete moci pro ovládání telefonu využívat váš hlas. Voice Access by měl spíše sloužit jako pomůcka pro osoby s různými postiženími a jejich fungování s telefonem tak usnadnit.

voice-command

Voice Access dává kontrolu nad tlačítky a každému stisknutélnému elementu tak přiřazuje určitý kód. Uživatel může jednoduše na telefon provolávat číselné kombinace, které mu pak zajistí provedení jeho požadavku. Google má rovněž v plánu se na hlasové povely více zaměřit s příchodem nové verze jeho operačního systému – Androidu N.

Ovládání pomocí hlasu je v dnešní době stále trochu krkolomné a ne zcela odladěné řešení. Těšíme se tedy na finální výsledky snažení.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

Diskuze k článku

  1. Volfik (neregistrovaný)

    To je pěkné, jste už několikátý server kde to čtu, ale nějaký odkaz ke stažení by nebyl???

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).