Sledujte nás na YouTube

Google Voice Access: Ovládejte svůj smartphone hlasem

Není to dávno, co Google představil beta verzi aplikace Voice Access. Ta si za cíl klade jediné – ulehčit vám používání vašeho smartphonu s operačním systémem Android. Díky tomuto nástroji totiž budete moci pro ovládání telefonu využívat váš hlas. Voice Access by měl spíše sloužit jako pomůcka pro osoby s různými postiženími a jejich fungování s telefonem tak usnadnit.

voice-command

Voice Access dává kontrolu nad tlačítky a každému stisknutélnému elementu tak přiřazuje určitý kód. Uživatel může jednoduše na telefon provolávat číselné kombinace, které mu pak zajistí provedení jeho požadavku. Google má rovněž v plánu se na hlasové povely více zaměřit s příchodem nové verze jeho operačního systému – Androidu N.

Ovládání pomocí hlasu je v dnešní době stále trochu krkolomné a ne zcela odladěné řešení. Těšíme se tedy na finální výsledky snažení.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

Jeden komentář

  1. Volfik (neregistrovaný)

    To je pěkné, jste už několikátý server kde to čtu, ale nějaký odkaz ke stažení by nebyl???

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *