Domů » Bleskovky » Google ukazuje, jak budou fungovat notifikace na platformě Android Wear

Google ukazuje, jak budou fungovat notifikace na platformě Android Wear

Platforma Android Wear, která se má stát základem pro nositelnou elektroniku od partnerů Google, se brzy dostane do prvních zařízení, jakými budou například hodinky Moto 360 nebo LG G Watch. Na internetu se objevilo video Wayne Piekarskiho, senior developera Google, které znázorňuje, jak bude zasílání notifikací na nositelnou elektroniku, běžící na Android Wear, řešeno. 

DevBytes - Android Wear: Page Notifications

V podstatě každá aplikace pro Android, která zasílá oznámení v rámci systému, může zasílat oznámení i na platformu Android Wear a to za pomoci minimální úpravy původního kódu. Aplikace, která oznámení zašle, bude na nositelné elektronice reprezentována ikonkou aplikace v pravém horním rohu nad samotným oznámením. Mezi jednotlivými notifikacemi bude možné přesouvat se gestem vlevo nebo vpravo.

  

Takto bude možné podle obrázků z Google+ Android Developers například přijímat informace z chytrých termostatů Nest, notifikace položek v kalendáři a zprávy z dalších služeb. Těšíte se na první nositelná zařízení s Android Wear?

  

 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).