Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Google ukazuje, jak budou fungovat notifikace na platformě Android Wear

Google ukazuje, jak budou fungovat notifikace na platformě Android Wear

Platforma Android Wear, která se má stát základem pro nositelnou elektroniku od partnerů Google, se brzy dostane do prvních zařízení, jakými budou například hodinky Moto 360 nebo LG G Watch. Na internetu se objevilo video Wayne Piekarskiho, senior developera Google, které znázorňuje, jak bude zasílání notifikací na nositelnou elektroniku, běžící na Android Wear, řešeno. 

V podstatě každá aplikace pro Android, která zasílá oznámení v rámci systému, může zasílat oznámení i na platformu Android Wear a to za pomoci minimální úpravy původního kódu. Aplikace, která oznámení zašle, bude na nositelné elektronice reprezentována ikonkou aplikace v pravém horním rohu nad samotným oznámením. Mezi jednotlivými notifikacemi bude možné přesouvat se gestem vlevo nebo vpravo.

  

Takto bude možné podle obrázků z Google+ Android Developers například přijímat informace z chytrých termostatů Nest, notifikace položek v kalendáři a zprávy z dalších služeb. Těšíte se na první nositelná zařízení s Android Wear?

  

 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel