Domů » Bleskovky » Google údajně připravuje notebook se systémem Android

Google údajně připravuje notebook se systémem Android

Google prodává své Chromebooky už nějaký čas, ale nepodařilo se mu zaujmout větší množství zákazníků. A to i přesto, že cena byla nastavena nízko; tedy kromě nejnovějšího modelu s označením Pixel. Společnost tak nejspíš hledá alternativní řešení a zvažuje na trh přinést notebook s operačním systémem Android, který je populární po celém světě. Poslední spekulace pocházejí ze stránky Digitimes, která je známá pro své kontakty v dodavatelském řetězci v Asii.

Chromebook Pixel

Informace naznačují, že notebook s Androidem by mohl přijít ke konci třetího čtvrtletí, možná na začátku čtvrtého. Otcem „Androidbooku“ by měl být Sundar Pichai, který nedávno dostal na starost Android divizi, kterou před ním vedl Andy Rubin. Na starosti má stále Chrome a stojí i za zařízením Chromebook Pixel. Tato změna vedení spekulacím nahrává. 


Podobný „Androidbook“ koupíte v Asii na každém rohu 

David Podzimek

6 komentářů

 1. Tak pokud by to popohnalo vývoj Androidu pro x86, tak hurá. Ale jinak mi význam tohoto uniká, zvláště ve světle chromebooku. Udivuje mě, jak jsou někteří neustále zabedněný. Když NB, tak „wintel“, tohle prostě lidi chtějí. Už to pochopil i Asus (viz. nový Padfone bez klávesnice).

  • David Podzimek

   Zatím na to Android ani iOS (iPad s klávesnící) nejsou uzpůsobeny. Ale ani pro jeden systém není potřeba mnoho změn. Dovedu si představit notebook s Androidem, když na něm půjde plnohodnotný prohlížeč a bude podporovat (jak píšete) výkonný hardware.

  • A proč by měl být Android na x86? Tam je dost kvalitních systémů. Spíš by se měli soustředit na to, aby něco udělali s mobilním Androidem…

  • mceza: Mobilni Android je na vrcholu a ma uspech ve vsech segmentech. Nyni prichazi cas vytlacit placene dinosaury z x86.

  • Ve všech segmentech? Aha, zkus se někdy podívat na svět i jinak než přes titulní stránku Smartmanie…

  • Snad každý tady ví, jak nesnášíš Android(jsi v TOP 3)máš z něho kopřivku, ale spíš Ty by ses neměl koukat jen na titulní stránku SM, jdi si hrát z dlaždicema a čekat na další update s novýma funkcema…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).