Sledujte nás na YouTube

Google Project Tango: Tablet pro vývojáře s Tegrou K1 a cenou přes dvacet tisíc

Google odhalil nový sedmipalcový tablet s názvem Project Tango Tablet, který bude určen především pro vývojáře. Výbava zařízení je vskutku působivá – hnacím motorem je vysoce výkonný čtyřjádrový procesor NVidia Tegra K1 a sekunduje mu 4GB operační paměť spolu se 128GB velkým vnitřním úložšitěm. Specifikováno bohužel prozatím nebylo rozlišení sedmipalcové obrazovky, vzhledem k ostatní výbavě však s jistotou můžeme očekávat alespoň Full HD panel, ne-li dokonce QHD. Operačním systémem je Android ve verzi 4.4 “KitKat” a nebylo opomenuto ani LTE.

 

Snímač na přední straně dokáže pořizovat fotografie v úhlu 120°, zadní fotoaparát pak nabídne 4 Mpx, kdy je jeden pixel, stejně jako u HTC One (recenze), velký 2 mikrometry. Není tak vyloučeno, že se jedná o totožný čip. Společnost mu pak dělá ještě snímač pohybu a senzor hloubky, který dokáže rozpoznat vzdálenost objektů a místo do 2D zachycovat okolí do 3D. Právě k testování sofistikovaných aplikací využívajících těchto pokročilých technologií je hlavním účelem tabletu.

Pokud se vám zařízení zalíbilo, tak pro vás máme hned několik špatných zpráv. V první řadě musíte být vývojářem a pokud splňujete tuto podmínku, pak je třeba se zaregistrovat na této adrese. A pokud byste náhodou byli vybráni, připravte si plných 1024 USD (20 600 Kč dle aktuálního kurzu). Nejedná se samozřejmě o tablet pro běžné smrtelníky a jeho hlavním účelem je umožnit vývojářům vyvíjet aplikace využívající právě schopnost zpracovat prostředí ve 3D. Význam pro obyčejného uživatele je tak především v tom, že jde o jakousi předzvěst toho, kam se v následujících letech budou ubírat technologie.

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *