Domů » Bleskovky » Google Project Tango: Tablet pro vývojáře s Tegrou K1 a cenou přes dvacet tisíc

Google Project Tango: Tablet pro vývojáře s Tegrou K1 a cenou přes dvacet tisíc

Google odhalil nový sedmipalcový tablet s názvem Project Tango Tablet, který bude určen především pro vývojáře. Výbava zařízení je vskutku působivá – hnacím motorem je vysoce výkonný čtyřjádrový procesor NVidia Tegra K1 a sekunduje mu 4GB operační paměť spolu se 128GB velkým vnitřním úložšitěm. Specifikováno bohužel prozatím nebylo rozlišení sedmipalcové obrazovky, vzhledem k ostatní výbavě však s jistotou můžeme očekávat alespoň Full HD panel, ne-li dokonce QHD. Operačním systémem je Android ve verzi 4.4 „KitKat“ a nebylo opomenuto ani LTE.

 

Snímač na přední straně dokáže pořizovat fotografie v úhlu 120°, zadní fotoaparát pak nabídne 4 Mpx, kdy je jeden pixel, stejně jako u HTC One (recenze), velký 2 mikrometry. Není tak vyloučeno, že se jedná o totožný čip. Společnost mu pak dělá ještě snímač pohybu a senzor hloubky, který dokáže rozpoznat vzdálenost objektů a místo do 2D zachycovat okolí do 3D. Právě k testování sofistikovaných aplikací využívajících těchto pokročilých technologií je hlavním účelem tabletu.

Project Tango Tablet Development Kit

Pokud se vám zařízení zalíbilo, tak pro vás máme hned několik špatných zpráv. V první řadě musíte být vývojářem a pokud splňujete tuto podmínku, pak je třeba se zaregistrovat na této adrese. A pokud byste náhodou byli vybráni, připravte si plných 1024 USD (20 600 Kč dle aktuálního kurzu). Nejedná se samozřejmě o tablet pro běžné smrtelníky a jeho hlavním účelem je umožnit vývojářům vyvíjet aplikace využívající právě schopnost zpracovat prostředí ve 3D. Význam pro obyčejného uživatele je tak především v tom, že jde o jakousi předzvěst toho, kam se v následujících letech budou ubírat technologie.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).