Domů » Bleskovky » Google přinutí výrobce k častějším aktualizacím. Situaci chce napravit již letos

Google přinutí výrobce k častějším aktualizacím. Situaci chce napravit již letos

Pravidelné měsíční bezpečnostní aktualizace jsou závazkem, kterému dostojí jen malé množství výrobců. O to jsou v poslední době důležitější, kdy se na zařízeních objevují nové a nové hrozby skoro každým dnem. Google o problémech pochopitelně ví, a jak sám tvrdí, letos by proti nim rád rázně zakročil.

android-update-security-patch-2

Společnost se totiž nedávno vyjádřila v tom smyslu, že polovina Android zařízení, která byla v roce 2016 aktivní, žádné bezpečnostní aktualizace nedostala. Tento bezpečnostní mechanizmus je tu s námi přitom již od roku 2015. Google tak chce letos celý proces vysílání aktualizací výrobcům ještě více ulehčit, aby je tak bylo možné dostat i na tu zbývající polovinu zařízení.

Problémem jsou také především škodlivé aplikace, které se ve službě Google Play nacházejí. Podle Googlu proběhlo v roce 2016 na 750 milionů šetření. Uživatelům pak společnost doporučuje především stahovat aplikace pouze z ověřených zdrojů.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

8 komentářů

 1. Mám telefon 5 měsíců a aktualizace zatím byly 4 z toho jedna z Marshallow na Nugat ,ostatní byly zabezpečení.ASUS ZENFONE 3 ZE520KL.

 2. No jak je videt, tak u Samsungi to taky uz vzdali. Ma S7 ma posledni zaplatu z ledna 2017 a to uz je skoro duben :-D

  • Vydrž, přijde brzy. Na druhou stranu když není zatím co zaplatovavat, tak proč by něco chodilo, že?

   • „Na druhou stranu když není zatím co zaplatovavat, tak proč by něco chodilo, že?“

    Tak toto je dobre :D :D

 3. Ano dostávám bezpečnostní aktualizace a nejen ty.. celkem asi 12 updatu systému :) během 5 měsíců. Xperia X :)

 4. Skutečně? Vždyť podle místních ultrafans dostává android stále aktuální systém, který dostává pravidelné updaty. Nugát běží na drtivé většině přístrojů a Oreo je za dveřmi!

 5. Mám Acer s56 a moje poslední aktualizace proběhla 1.12.2015.Myslím že tento telefon by si aktualizace zasloužil.Operační systém 5.1.

 6. Aktualizace se teď výrazně zpomalily, protože je celý slavný Nougat děravý jako řešeto a výrobci čekají na opravy.

  Google je úsměvný – kárá své partnery, chce velké změny .. a přitom je jeho operační systém čím dál horší a čelí neustále větším a větším rizikům..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).