Domů » Bleskovky » Google Pixel XL v benchmarku: Potvrzeny 4 GB RAM a Android 7.1

Google Pixel XL v benchmarku: Potvrzeny 4 GB RAM a Android 7.1

Premiéra letošních referenčních smartphonů od Google se blíží, byť její datum je stále neznámé. Objevuje se však stále více indicií naznačujících, že představení je již na spadnutí. Větší z obou očekávaných modelů, který je vyvíjen pod kódovým označením Marlin, například nyní zachytil benchmark Geekbench.

Pixel-XL

Ten potvrzuje přítomnost čtyřjádrového procesoru Qualcomm Snapdragon 82x, 4 GB RAM a také novou verzi operačního systému Android 7.1 Nougat. Očekává se, že tato kombinace přinese nové funkce, přičemž tou největší má být podpora platformy pro virtuální realitu Google Daydream. Google Pixel XL má podle spekulací dostat 5,46″ displej, což naznačují uniklé fotografie předního panelu.

Na internet se dostaly i snímky čelního panelu menšího Pixelu, který má dostat 4,99″ displej. Oba telefony by spolu měli sdílet většinu hardwarové výbavy, kromě procesoru a RAM by jejich společným jmenovatelem měl být fotoaparát o rozlišení 12 Mpx, čtečka otisků prstů na zádech a USB-C konektor na spodní straně.

Menší Pixel si má brát energii z 2 770mAh akumulátoru, větší údajně dostane baterii o kapacitě 3 450 mAh. Výrobu obou telefonů obstará společnost HTC, řadu Pixel by pak ještě mohl obohatit sedmipalcový tablet od Huawei (více informací).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. erik (neregistrovaný)

  na třech webech se píše že bude mit 5,2 palce displej a na jiných asi čtyřech webech se píše že bude mít 5 palců
  Tak a teď co z toho bude pravda

  • LounasCZ (neregistrovaný)

   Ja zas videl na jinem webu ze XL ma baterii 3 450 mAh, myslim ze vsichni vi ho*no do doby nez to predstavi.

   • Jan Polášek (neregistrovaný)

    Však těch 3450mAh sedí, v tomhle článku je jen překlep.

 2. Multicore-score dosť slabé..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).