Domů » Bleskovky » Google na podzim vydá hned tři nové Pixely. Budou jiné, než si myslíte

Google na podzim vydá hned tři nové Pixely. Budou jiné, než si myslíte

Na smartphone Pixel 4a čekáme už poměrně dlouho. Na veřejnost se dostal jak podrobný soupis parametrů, tak fotografie samotného telefonu, přesto Google stále s jeho odhalením otálí; údajně čeká na tu správnou příležitost. Je tak docela možné, že místo původně očekávaného květnového termínu nakonec Google zvolí až podzimní premiéru, kdy bývají odhalovány vlajkové Pixely.

pixel 5 2

Pixel 5, Pixel 4a a Pixel 4a (5G)

Podle kódu vytaženého z vyhledávací aplikace systému Android má Google aktuálně rozpracované tři Pixely, avšak patrně jiné, než byste očekávali. Jedním z nich je očekávaný Pixel 4a, ovšem místo předpokládaného Pixelu 5 a 5 XL se prý dočkáme pouze prvního jmenovaného. Třetím do party pak má být speciální 5G varianta Pixelu 4a.

pixel

Pokud se potvrdí, že Google letos nepoužije nejsilnější železo v podobě Snapdragonu 865, mohou mít Pixel 5 a Pixel 4a (5G) podobná střeva, pravděpodobně Snapdragon 765G s integrovaným 5G modemem. Rozdíl mezi těmito telefony budou zřejmě činit další detaily – počet čoček hlavního fotoaparátu, použité materiály apod.

Ať bude pravda jakákoliv, podle všech dosavadních indicií to vypadá, že se letos vůbec nedočkáme žádného Pixelu XL.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments