Domů » Bleskovky » Aktualizace Google klávesnice přináší režim psaní jednou rukou a další novinky

Aktualizace Google klávesnice přináší režim psaní jednou rukou a další novinky

Google včera vypustil novou aktualizaci 5.0 své Google Keyboard (klávesnice) pro operační systém Android. Ta přináší mnoho novinek a vylepšení, mezi nimi například změnu výšky klávesnice nebo mód pro psaní jednou rukou.

google-keyboard-5

Mezi ostatní novinky patří také podpora nových gest, upraveno bylo také prostředí pro zadávání číselných znaků. Nyní jej můžete mít ve stylu klasického číselníku. Jedním z nových gest je pak například posouvání prstem po mezerníku, který se díky tomu promění v posuvník kurzoru; editace textu je tak zase o něco jednodušší. Zpřístupnění všech těchto vylepšení je umožněno přes nastavení samotné aplikace Google Keyboard.

Google klávesnice

Aktualizaci můžete stahovat z Google Play. Pokud se vám nová verze zatím nezobrazuje, můžete si ji také stáhnout jako .apk soubor a nainstalovat.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).