Domů » Bleskovky » Google Glass: Prohlédněte si uživatelské prostředí (video)

Google Glass: Prohlédněte si uživatelské prostředí (video)

I když prodejní verze brýlí Google Glass (technické specifikace) určená pro běžné spotřebitele bude dostupná nejdříve za 12 měsíců, Google rád lidi pokouší a dává jim ochutnávky budoucích produktů. Poslední video, které má kousíček přes jednu minutu, ukazuje používání dotykového ovladače umístěného na straně zařízení. Původně jsem si myslel, že Google Glass budou více ovládány gesty, jako kývání a otáčení hlavou, při kterých by člověk působil pro okolí mentálně narušený. Proto mě těší, že Google velkou část ovládání přenechává na dotekovém snímači na boku zařízení.

Bude vypadat lépe dotýkat se strany hlavy, než s ní zběsile pohybovat. Uživatelské rozhraní se skládá z chytrých karet, které připomínají Google Now. Stále si nejsem jistý, jestli svět potřebuje Google Glass, ale stejně skeptických bylo hodně lidí při uvedení Apple iPad a tabletů obecně. Až nyní je vidět, jak moc se spletli, bude zajímavé sledovat vývoj. Podělte se s námi v komentářích o svůj názor na Google Glass a podobná zařízení, která výrobci plánují. 

David Podzimek

8 komentářů

 1. No nevím, jak se tohle uchytí, ale každopádně nic pro mě, protože nosím silné dioptrické brýle a na ten displej bych asi viděl dost blbě.

 2. Mě se to líbí, ale počkám na Microsoft Glass.

 3. d456 (neregistrovaný)

  Na ovládání myslí si asi ještě počkáme.

 4. Macik (neregistrovaný)

  No tak na natáčení videa na kole ideální, nemusí se nic štelovat, jen to nasadím spustím a jedu. A nevypadal bych jak marťan s kamerou na přilbě :)

 5. Pěkné… A hlavně můžete sdílet fotku s oběma přáteli na Google+ :D

  • :D:D:D

   Uvidíme, časom možno nabehne nejaké inteligentnejšie hlasové ovládanie, alebo niečo podobné.

 6. No, po shlédnutí videa bych možná měl trochu obavu o bezpečnost svých očí při nošení a používání Glass.

  [odkaz]

  Mít takovou ostrou hranu dva tři centimetry od oka, do někoho nebo něčeho hlavou vrazit nebo o něco zavadit a je na nehodu zaděláno.

 7. Mimamoru (neregistrovaný)

  Google glass je pro mě dobrým pokrokem v technice. I když na to mají lidé různý názor, tak si myslím že to má budoucnost. Vždyť i Smart phone začínal jako příšerné PDA s displejem na kterém jste počítali pixely a jeho odolnost byla tak malá jako vajíčko v rukou malého dítěte. Možná do budoucna budeme mít všichni EyePhone jako ve futuramě([odkaz]) a budem za to rádi. Ovšem by to nesmělo končit jako v již zmíněné epizodě seriálu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).