Domů » Bleskovky » Google Glass: Jak funguje současná generace futuristických brýlí (video)

Google Glass: Jak funguje současná generace futuristických brýlí (video)

Google začal v posledních týdnech rozesílat očekávané brýle Google Glass mezi lidi, kteří si je zakoupili minulý rok na konferenci Google I/O. Zatím se jedná o úzkou skupinu uživatelů, jde převážně o vývojáře a technologické žurnalisty. Již známe technické specifikace a vlastnosti zařízení, dokonce i datum, kdy budou dostupné pro běžné spotřebitele – zhruba na jaře roku 2014. Od developerů přichazejí informace o prvních aplikacích, které by měly být dostupné ještě letos, mimo služeb přímo od Google je již potvrzený klient pro sociální síť Twitter a aplikace pro populární službu na ukládání poznámek Evernote. 

Na oficiálních videích, která Google publikuje, vypadá ovládání a používaní brýlí velmi snadně. Realita je však taková, že produkt je zatím ve vývoji a k užitečnému používání má dlouhou cestu před sebou. Pokud chcete vědět jak Google Glass v současnosti funguje, jak se ovládá a jak vypadá uživatelské rozhraní, můžete se podívat na video, které připravil server The Verge v pořadu Top Shelf. Odpoví vám na většinu vašich otázek a dostane přesnou představu o reálném fungování Google Glass. 

David Podzimek

6 komentářů

 1. d456 (neregistrovaný)

  Zajímalo by mě kdy se Google Glass objeví u nás a za jakou cenu.

  • David Podzimek

   Google sám řekl za rok touhle dobou a cena se předpokládá (opravdu jen hrubý odhad) $399

  • d456 (neregistrovaný)

   To vypadá dobře. Zajímalo by mě jestli na tom půjde prohlížet internet.

  • No, nebylo by to špatné, ale pochybuji. Hlavně něco jako: „Google glass, search for porn.“ určitě nezanechá okolí chladným. :D

  • d456 (neregistrovaný)

   Chtělo by to nějakou alternativu k hlasovému ovládání.

 2. Pořád čekám, kdy konečně začně nějaká český server točit takováto videa, a video-recenze. Smartmania by na to podle mě měla! Už by to nemuselo být jen převalovaní telefonu v ruce před kamerou s přeřeky a bez hlavy a paty. Mohlo by to vypadat třeba takto?

  [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).