TOPlist

Google Glass 2 se blíží. Kdy se dočkáme nové generace?

Brýle pro rozšířenou realitu Google Glass byly představeny v roce 2013, a přestože vzbudily poměrně velký ohlas, do světa běžných spotřebitelů si nakonec cestu nenašly. Google se v loňském roce rozhodl, že brýle budou dostupné pouze pro firemní prostředí, a oznámil edici Enterprise s padesátkou partnerů, kteří se na vývoji podíleli.Nepřehlédněte

Google Glass znovu na scéně: tentokrát to zkusí ve firmách

Google má v plánu v této cestě nadále pokračovat a chystá druhou generaci Enterprise edice. Nový model již prošel certifikací FCC, což by znamenalo jeho brzké uvedení na trh; server MySmartPrice odhaduje příchod někdy počátkem příštího roku.

Podle dokumentů z certifikace nebudou Google Glass Enterprise Edition 2 obsahovat vlastní LTE konektivitu, budou se však moci spolehnout na Wi-Fi a Bluetooth. Design se příliš měnit nemá, očekávat však lze lepší kvalitu fotoaparátu a vyšší výdrž na jedno nabití.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku