Domů » Bleskovky » Google Fotky lákají na nové funkce. Některé si užijí pouze předplatitelé

Google Fotky lákají na nové funkce. Některé si užijí pouze předplatitelé

Oblíbenou aplikaci Google Fotky čeká aktualizace, která doplní několik užitečných funkcí, zejména pro editaci fotografií a videa. Bohužel k vybraným novinkám se dostanou pouze předplatitelé služby Google One.

google photos

Nové funkce pro editaci videa

Součástí aplikace Google Fotky je jednoduchý editor videa, který umí záběry zkracovat, stabilizovat či otáčet. V příštích týdnech do aplikace přibude možnost ořezu, změny perspektivy, přidávání filtrů a provádění všemožných úprav obrazu, jako je změna jasu, kontrastu, sytosti, teploty barev apod. Google tvrdí, že do videoeditoru přibude více než 30 nových ovládacích prvků.

Novinky pro předplatitele Google One

Google se chystá do svého editoru fotografií přidat i několik drobností. Některé z nich již znají majitelé smartphonů Google Pixel, brzy však budou dostupné dalším uživatelům; podmínkou však je předplatné služby Google One.

Předplatitelé Google One se mohou těšit například na funkce Portrait Blur a Portrait Light, které využívají umělé inteligence k vylepšování portrétních snímků; první ke správnému rozmazávání pozadí, druhá k vylepšení osvětlení tváří. Umělou inteligenci bude možné využít i v komplexních úpravách snímků, u nichž Google dynamicky upraví jas a kontrast nebo navrhne úpravy barev oblohy, aby vyniklo nebe při východu nebo západu slunce.

Google také rozšíří podporu funkcí Blur a Pop na snímky, které neobsahují žádnou hloubkovou informaci, což dosud nebylo možné.

Výše uvedené novinky mají být dalším krokem, který má přimět neplatící uživatele vybrat si jeden z plánů předplatného Google One. To bude od června letošního roku víceméně povinností, neboť Google ukončí nabídku bezplatného zálohování fotografií ve vysoké kvalitě a zdarma bude pro ukládání fotografií nadále nabízet pouze 15GB prostor.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).