Domů » Bleskovky » Google Dokumenty získají novou funkci, budou blíže balíku Office

Google Dokumenty získají novou funkci, budou blíže balíku Office

Dokumenty Google rozhodně nejsou špatnou alternativou ke kancelářskému balíku Office. Rozdílné balíky vždy rozdělovaly především formáty, do kterých se dokumenty ukládaly. Pokud jste někdy chtěli editovat soubory ve formátu .doc nebo .xlx přímo v balíku od Googlu, měli jste z toho pravděpodobně pořádný bolehlav. Tyto soubory sice šlo otevřít, nicméně pro editaci je bylo nutné konvertovat do jiného formátu.

google dokumenty 1

To nyní končí – Google do svého balíku kancelářských aplikací oficiálně přidává plnou podporu formátů .doc, .docx, .dot, .xls, .xlsx, .xlsm, .xlt, .ppt, .pptx, .pps a .pot. Nejdříve se podpora dostane do placeného balíku G Suite určeného pro firmy, nicméně tento měsíc se dočkají i běžní uživatelé. Kancelářský balík od Googlu se tak více přiblíží svému konkurentu z Redmondu.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).