Domů » Bleskovky » Google dnes ukáže nové Pixely a hromadu dalšího hardwaru. Nalaďte si s námi stream

Google dnes ukáže nové Pixely a hromadu dalšího hardwaru. Nalaďte si s námi stream

Dnes večer koná Google velkou tiskovou konferenci, na které představí své nové hardwarové produkty. Hlavní hvězdou bude třetí generace smartphonů Pixel, avšak Google má v rukávu velkou spoustu dalších hardwarových kousků.

Pixel 3 a 3 XL

O chystaných Pixelech je známé takřka vše, představen má být menší model s 5,5″ displejem bez výřezu a větší model s 6,3″ displejem narušeným obrovským výřezem. Výbava obou telefonů má být stejná – čipset Qualcomm Snapdragon 845, 4 GB RAM, duální fotoaparát vpředu (8 + 8 Mpx), jednočočkový 12,2Mpx fotoaparát vzadu.

Telefony budou mít skleněná dvoubarevná záda, pod kterými se bude (v rodině smartphonů Pixel vůbec poprvé) nacházet cívka pro bezdrátové nabíjení. Chybět nebudou ani boky citlivé na dotyk, jimiž se bude vyvolávat Google Assistant. Telefony budou nabízeny v barvách Clearly White, Just Black a Not Pink a poběží na nich nejnovější Android 9.0 Pie.

Google si dělá z úniků legraci: budou nové Pixely vypadat úplně jinak?

Pixel Stand

S novými telefony dorazí i nové příslušenství, mimo jiné i dobíjecí stojánek Pixel Stand. Po připojení k němu se Pixely začnou nejen nabíjet, zároveň se promění v inteligentní displej s reproduktorem.

Pixel Slate a Pixelbook 2

Google nezapomíná ani na svoji platformu Chrome OS, chystá pro ni celkem dvě zařízení – tablet Pixel Slate a také notebook Pixelbook 2. První jmenovaný má dostat displej s rozlišením 3 000 × 2 000 pixelů, procesor Intel Core i7, až 16 GB RAM, USB-C konektor, čtečku otisků prstů a připojitelnou externí klávesnici. Na těle tabletu má paradoxně chybět sluchátkový jack.

Inovován má být také Pixelbook, který dostane nové procesory od Intelu, více RAM a možnost volby 4K displeje. Spekuluje se také o možnosti dualbootu s Windows 10.

Home Hub, Pixel Buds, Chromecast

Dalšími chystanými produkty mají být chytrý 7palcový displej Home Hub s vestavěným Google Assistantem, nová generace sluchátek Pixel Buds a také nový Chromecast, který minulý týden omylem dostalo pár zákazníků.

Livestream: kdy a kde?

Tisková konference Google začne dnes v 17:00 našeho času, Google ji bude vysílat na YouTube.

Made by Google 2018

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

  1. Google, prosím, ať ten telefon vypadá jinak, všechny pořádně vytroll! Žádný hnusný obdélník!

  2. Google náš, jenž jsi na netu, posvěď si jméno tvé, Google assistanta v češtině dej nám dnes, a neuveď nás v pokušení jít ke konkurenci, ale usilovně pracuj na podpoře nových jazyků. Amen

    • “ posvěď “ :)

      Co se týče asistentů, Google vypadá v ČR nejnadějněji, tak se snad zadaří.

  3. No vždyť ano, píšu sám se sebou, ty jsi já a já jsem ty. Ty! Ne, já!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).