Domů » Bleskovky » Google Discover se v Androidu 12 dočká proměny, týká se vizuální stránky

Google Discover se v Androidu 12 dočká proměny, týká se vizuální stránky

Se službou Google Discover (v češtině pojmenované jako Google Objevit) se ve svém telefonu s Androidem setkala patrně většina uživatelů, byť dříve pod názvem Google Feed a ještě dříve pro změnu Google Now. Pro Android 12 si gigant z Mountain View nepřipravil přejmenování, ale drobné vylepšení vizuální stránky. Zapomenout můžeme na typické karty se zprávami či jinými informacemi, které byly pečlivě vybírány umělou inteligencí na základě vašich zájmů.

google chrome cover all
Google v Androidu 12 mění také službu Discover

Karty sice zmizí, nicméně se jedná pouze o vizuální proměnu. Informace v Google Discover budou stále dostupné, jen nebudou na první pohled od sebe výrazněji oddělené. Google tímto krokem sice vytvořil více místa, nicméně nijak ho dále nevyužívá. Kromě toho zmizely také perexy jednotlivých zpráv, takže se nově budete muset orientovat pouze podle titulku a fotografie.

Google Discover Android 12
Srovnání aktuální verze Google Discover s připravovaným vzhledem v Androidu 12

K těmto větším změnám udělal Google ještě řadu menších – posunul logo více na stranu a mírně proměnil ikony. Absence perexu je nicméně velkou ztrátou, která posílí významy titulků, což s sebou chtě nechtě nese snahu redakcí o více clickbaitové nadpisy.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).