Domů » Bleskovky » Google Chrome čeká záplava novinek: seskupování karet, tabletový mód a mnoho dalšího

Google Chrome čeká záplava novinek: seskupování karet, tabletový mód a mnoho dalšího

Na populární internetový prohlížeč Google Chrome míří smršť novinek, které mají uživatelům pomoci zvýšit produktivitu při jeho používání. Uživatelé určitě ocení zrychlení prohlížeče při načítání jednotlivých karet, zde Google neslibuje vzdušné zámky a raději se drží při zemi; nárůst výkonu má být do 10 procent.

Seskupování karet do skupin

Zajímavější novinkou bude možnost seskupovat karty podle vámi zvoleného klíče, např. jedna pro nákupy, druhá pro práci apod. Skupiny bude od sebe možné barevně odlišovat, a hlavně je sbalovat a rozbalovat podle aktuální potřeby. Pokud pracujete na více úkolech najednou, můžete se tato funkce pro přehlednost hodit, neboť neuvidíte nepřehledný seznam desítek otevřených karet najednou.

Tab Groups-Expand_Collapse.gif

Tabletový režim

Google chce také zpříjemnit ovládání karet na tabletech, proto chystá speciální režim pro dotykové obrazovky. V základním zobrazení nebudou žádné karty viditelné, po stisknutí ikony zobrazující počet otevřených karet se otevře jejich horizontální seznam s miniaturami webových stránek. Přepínání karet dotykem by se tak mělo usnadnit, neboť se uživatel nebude muset trefovat do miniaturních „oušek“.

TouchpadTab_Manager.gif

Náhledy otevřených stránek

Náhledy otevřených stránek na kartách budou k dispozici nejen při tabletovém módu, ale i při práci s myší nebo touchpadem. Stačí najet kurzorem na jednotlivé karty.

Hover_Preview.gif

Přepnutí na již otevřenou stránku

Další novinkou je možnost přepnout se z adresního řádku na již otevřenou stránku. Stačí do ní psát název stránky a Chrome vám namísto otevření nové karty se stejnou adresou nabídne otevření již existující karty.

tab

Vyplňování PDF formulářů

Google Chrome již dnes může posloužit jako čtečka PDF souborů, v blízké budoucnosti se naučí digitálně vyplňovat formuláře s možností uložení. Po znovuotevření tak bude možné v doplňování formuláře navázat.

PDF-Editor.gif

Sdílení URL pomocí QR kódu

Poslední uvedenou novinkou je nová možnost sdílení webových adres, a to prostřednictvím QR kódu. Chrome se naučí QR kódy generovat i je číst, sloužit k tomu bude nová ikona v adresním řádku.

Google bude výše uvedené novinky zavádět postupně. Přepínání na již otevřenou stránku je možné již nyní, vyplňování formulářů má být dostupné v horizontu několika příštích týdnů. Na tabletový mód si budeme muset počkat o něco déle, přičemž nejprve bude dostupný na Chromeboocích.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Zvýšit produktivitu při konzumaci obsahu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).