Domů » Bleskovky » Google chce v Androidu 4.4 „zabít“ hardwarové tlačítko pro vyvolání menu

Google chce v Androidu 4.4 „zabít“ hardwarové tlačítko pro vyvolání menu

Google se snažil odstranit hardwarové tlačítko menu (tři tečky-čárky, sloužící k vyvolání kontextové nabídky) již na Galaxy Nexusu s Androidem 4.0 „Ice Cream Sandwich“. Výrobci si z toho moc nedělali a nadále tlačítko na zařízeních mají, namísto nabídky multitaskingu, jak to chce Google.

To se možná změní s Androidem 4.4 „KitKat“, kde Google chce tomuto tlačítku učinit definitivní přítrž. Pokud bude na nějakém zařízení nasazen Android 4.4 a bude mít hardwarovou klávesu, stejně se objeví na displeji menu, které bude nabízet totožnou funkci. 

 

To znamená, že pokud například na Galaxy S4 vyjde nový Android 4.4, bude nabízet menu ve všech aplikacích se stejnou funkcionalitou jako hardwarová klávesa. Jelikož je pevnou součástí Androidu, nemůže žádný výrobce vázaný v OHA tuto funkcionalitu změnit. 

Menu klávesa byla vždy velkým problémem pro vývojáře, jelikož museli upravovat aplikace tak, aby se menu zobrazovalo vhodně na specifických zařízeních. Bude zajímavé sledovat, jak se s tím do budoucna poperou výrobci. Určitě se najdou uživatelé, pro které to není potěšující zpráva, ale obecně to zlepší jednotu ovládání mezi různými zařízeními s Androidem a především usnadní život vývojářům.

David Podzimek

Subscribe
Upozornit na
guest
14 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments