Domů » Bleskovky » Google brzy představí vlastní herní centrum pro Android

Google brzy představí vlastní herní centrum pro Android

Blíží se konference Google I/O a začínají se objevovat informace o novinkách, které Google představí. Jednou z nich by mělo být herní centrum, které bude fungovat na podobném principu jako Xbox Live nebo Game Center v iOS. Alespoň to indikuje uniklá verze Google Play, kterou získal server AndroidPolice, který zveřejnil několik informací o platformě, která je známá pod jménem Google Play Games. Obsahuje odkazy na herní achievementy, chat ve hrách, srovnání skóre s přáteli, synchronizaci dat přes cloud a zelenou ikonu ve tvaru ovladače herní konzole.

Služba bude nejspíš integrována do Google+, které by se mělo starat o profily hráčů; skóre si budete moci prohlížet jen v určitých kruzích a sdílet s nimi své herní úspěchy. Herní centrum by mělo být součástí nové verze Androidu, která bude představena již za pár dní a měla by nést označení Android 4.3. Mimo herního centra se očekává nová komunikační platforma, která by měla nést označení Google Hangouts.

David Podzimek

8 komentářů

 1. Na tohle se těším, to bude pecka.. Kdyby fungovalo volaní přes hangout v průběhu hry, například modern combatu, to by bylo…:)

 2. stanislav (neregistrovaný)

  Jo, to bude boží. Vzhledem k mottu googlu, které nejspíš zní: „Všechno uděláme tak nějak napůl, a v další verzi to pro jistotu celé úplně předěláme“, se máme vážně na co těšit. Skoro se zdá, že většina z vývojářů androidu tento systém nepoužívá.

 3. No kvoli tym par dobrym mobilnym hram(95% su kraviny) sa to ani moc neoplati

  • David Podzimek

   myslím, že ambice Google jsou v středním časovém horizontu větší – android hry na TV, webu, notebooky s Androidem:)

  • Ambice nestaci,kvalita a optimalizace jsou Googlu cizi,takze skoda o nejakem horizontu hovorit.

 4. Marsec (neregistrovaný)

  Mino takový bláboly ani nepiš, škoda času…

  Kdyby takto uvažovali všichni a vždy, hrajeme tak akorát velký h…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).