Domů » Bleskovky » Gionee Elife S7 v čínské certifikaci: Rekord v tloušťce na MWC zřejmě nepadne

Gionee Elife S7 v čínské certifikaci: Rekord v tloušťce na MWC zřejmě nepadne

V minulém týdnu zveřejnila společnost Gionee pozvánku na barcelonský veletrh MWC, na němž hodlá představit další z řady svých ultratenkých smartphonů. Telefon Elife S5.1, který je aktuálně zapsán v Guinessově knize rekordů jako nejtenčí smartphone světa, byl představen teprve v září loňského roku. Posune po půl roce Gionee hranice, s nimiž naposledy hýbaly značky Oppo, Vivo a Coolpad?

  

Zřejmě nikoliv, alespoň podle údajů čínské certifikační autority TENAA. Podle nich bude novinka dokonce tlustší, než její předchůdce – celkové rozměry mají být 148,8 × 72,4 × 5,5 mm, hmotnost 126,5 gramů. Čelní stranu má okupovat displej o úhlopříčce 5,2″ s Full HD rozlišením (jemnost 423 ppi), o pohon se postará osmijádrový MediaTek MT6752 s taktem 1,7 GHz. Operační paměť nabídne kapacitu 2 GB, vnitřní 16GB úložiště bude bohužel nerozšiřitelné paměťovou kartou.

    

Zato se chystaná novinka sveze na vlně trendu selfies, její čelní kamerka má disponovat rozlišením 8 megapixelů, hlavní fotoaparát bude tvořit 13megapixelový snímač doplněný o přisvětlovací LED diodu. Zajištěna má být podpora LTE, patrně však pouze na čínských frekvencích.

   

V tenkém těle telefonu má najít domov baterie o poměrně slušné kapacitě 2 700 mAh. Milovníky lízátek musíme zklamat, na Gionee Elife S7 poběží Android 4.4 KitKat.

  

Telefon bude nabízen v černé, bílé a modré barvě. Na oznámení ceny a dostupnosti si budeme muset ještě dva týdny počkat, tisková konference Gionee proběhne 2. března ve 14:00. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).