Domů » Bleskovky » Gestures beta pro Windows Phone za vás zvedne hovor při přiložení telefonu k uchu

Gestures beta pro Windows Phone za vás zvedne hovor při přiložení telefonu k uchu

Čekání na mobilní Windows 10 bude ještě dlouhé, Microsoft se však rozhodl vylepšit stávající systém o nové funkce v oblasti bezdotykového ovládání. Připravil aplikaci Gestures Beta, která přináší do systému čtveřici nových funkcí, přičemž některé z nich určitě znáte z konkurenčních platforem. 

Po instalaci a jednom nutném restartu bude váš telefon nově umět:

 • přijímat příchozí hovory při přiložení telefonu k uchu
 • automaticky zapínat hlasitý režim, položíte-li telefon při hovoru na rovnou podložku
 • deaktivovat při hovoru mikrofon po otočení telefonu displejem dolů
 • ztlumit vyzvánění příchozího hovoru po otočení telefonu displejem dolů

  

V aplikaci Gestures Beta, která se usadí v seznamu aplikací, si můžete vybrat, které ze čtyř výše uvedených funkcí chcete mít aktivní. V budoucnu se zřejmě dočkáme integrace všech přímo do systému, o čemž svědčí ikonka aplikace. Aplikace kromě akcelerometru využívá proximity senzoru, proto je její běh na telefonech Lumia 530, 630 a 635 omezen. 

Odkaz na WP katalog

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. Jj taky bych čekal že bude v nastavení – do appek se to nehodí a apky s touto ikonou se vždy zobrazili v nastavení – třeba síť+.

  Jinak fajn appka a fachá spolehlivě a je to příjemná vychytávka. Pokud chápu dobře na nové 535 by měla fungovat ano? Zatím jí mám jen na své 1020.

  • lerion (neregistrovaný)

   Je to asi jako s Glance screen. Původně vydáno jako samostatná aplikace. Ukázalo se, že se to lidem líbí, že to používají, že to funguje, tak se to integrovalo do nastavení.

   Podobn scénář čekám i tady.

  • lerion (neregistrovaný): A následně udělat totální bordel vydáním nástupců přístroje s/bez této funkčnosti. Na bordel je MS machr:)

  • je pravda, že ostatní výrobci vydávají přístroje se všemi funkčnosti a třebas samšunt se svýma 153 modelama co vydal za posledních 17 minut ten má vždy stejne funkcionality…

  • lerion (neregistrovaný)

   Narážíš na 930 bez Glance Screen? A co v tom je za bordel? Prostě tu funkci nemá. A má to v nastavení? Nemá…

   Takže nějak tvoje výkřiky nechápu…

 2. Tak f-ce no.4 už je k dispozici dááávno…

 3. Bublina (neregistrovaný)

  A jako bonus dnes Spořka vyjíždí se Servisem24 pro WP, takže paráda!!!

  Už mi nic neschází a mohu vesele přejít z Androida :-). Ještě, že ve Spořce nevědí, že Windows10 už Smíšek stopnul :))).

 4. hdhd (neregistrovaný)

  Ano. Opravdu na stránkách čs píšou o app pro wp. Bohužel ji nemohu najít ve store:(

 5. „automaticky zapínat hlasitý režim, položíte-li telefon při hovoru na rovnou podložku“ … ostatní funkce jsem na jiném telefonu s androidem zaznamenal, ale toto je, řekl bych, novinka.

 6. Tomato (neregistrovaný)

  Ale reklamu na to spravili peknú :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).