Domů » Bleskovky » Gear 360: Samsung na MWC přiveze kameru pro záznam sférických videí

Gear 360: Samsung na MWC přiveze kameru pro záznam sférických videí

Hlavní hvězdou Samsungu na veletrhu MWC budou nové vlajkové smartphony Galaxy S7 a S7 edge (více informací), avšak zřejmě se dočkáme i nového produktu na vytváření obsahu pro virtuální realitu. Podle dostupných informací se zařízení bude jmenovat Gear 360 (kódové označení SM-C200) a nemuselo by být příliš drahé.

projectbeyondSamsung Project Beyond: Gear 360 bude zřejmě podobné zařízení, avšak namísto 16 čoček dostane pouze 2

Gear 360 má oproti profesionálním nástrojům jako jsou například Project Jump od GoPro či Ozo od Nokie disponovat pouze dvěma čočkami, z nichž každá dokáže díky efektu rybí oko zaznamenat scénu v úhlu 180°. Spojením záznamu obou kamer má vzniknout 360° video o rozlišení 3 840 × 1 920 px, má však být možné natáčet i 180° videa o čtvercovém rozlišení 1 920 × 1 920 px. Zařízení má obsahovat baterii o prozatím neznámé kapacitě, obsluha bude možná ze spárovaného smartphonu. Dá se předpokládat, že tato hračka bude kompatibilní pouze s novými Samsungy řady Galaxy S7, maximálně ještě s jejich předchůdci.

Samsung ve svém teaseru na MWC ukázal helmu VR s popiskem „Připravte se přehodnotit, co všechno dokáže telefon“, což může napovídat právě záznam obsahu pro virtuální realitu. Obslužná aplikace Gear 360 má umět prohlížení pořízených snímků a videí, přepínání čoček či podrobné nastavování kamer – HDR, expozice, vyvážení bílé a ISO. Záznam má být možný v několika módech včetně časosběrného záznamu či nekonečné smyčky. Zda bude umožněno záznam přímo streamovat, je však zatím nejisté.

S virtuální realitou možná na MWC přijde i korejský soupeř Samsungu, společnost LG. Evan Blass alias @evleaks na svém Twitteru odhalil příchod LG 360 VR. Zda se bude jednat o kameru pro záznam 360° videí nebo nějaké zařízení pro konzumaci obsahu ve virtuální realitě, však zatím nevíme.

 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments