Domů » Bleskovky » Garage Band od Microsoftu? Jarní update Windows 10 přinese Groove Music Maker

Garage Band od Microsoftu? Jarní update Windows 10 přinese Groove Music Maker

Ústředním slovem včerejší tiskové konference Microsoftu byla kreativita. Systém Windows 10 dostane ve velké jarní aktualizaci paletu nástrojů, které mají vyvolat v lidech touhu tvořit (více informací). Kromě zbrusu nového 3D Malování se dočkají i hudebníci – Microsoft na chvíli odhalil aplikaci Groove Music Maker, která by mohla být obdobou populárního Garage Bandu z jablečných zařízení.

groove-music-maker-2

Bohužel žádné detaily o aplikaci prozrazeny nebyly, pouze se mihla v propagačním videu k příštímu updatu. Aplikace má zvládat skládání hudby ve vrstvách, samplování audia, kontrolu BPM a také nahrávání vlastního záznamu skrze mikrofon.

Introducing the Windows 10 Creators Update

Aplikace zřejmě ještě není dostatečně připravena na to, aby ji mohl Microsoft demonstrovat přímo na pódiu, předpokládáme však, že se v jarním „kreativním“ updatu objeví.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. Ad Groov Music, ten jsem zrovna zkusil, jako že místo Foobar2000 a remote aplikace na Androidu.
  Ano tušíte správně, totální fiasko:)
  Groove Music pro iOS a Android-nee. Ze všech alb, kde mám covery to jakýmsi nerozpoznatelným algoritmem určilo jeden, která je schopen zobrazit, ostatní nic. Přesto, že GUI mám v systému na Dark a v Grooce je „jako systém“, ten byl klidně v Light. Nelze z Průzkumínka přetáhnout skladby do přehrávače! A pak jsem to vzdal. Dobře ty Microsofte, dobře ty, pro Post PC éru udělat maximum co?:)

  • Normálně bych odpověděl, ale vzhledem k tomu, že člověk schovaný za tímto nickem je absolutní iOvce, nemá cenu něco psát.
   Za mě jde o další přidanou hodnotu, která se rozšíří mezi půlmiliardu uživatelů, tzn. po čase bude mít několikanásobný počet uživatelů, než právě Garage Band. Ano, Garage Band je i pro iOS, ale tam je použitelnost značně limitovaná a aplikace není součástí OS.

   • No uvidime co z toho vyleze, ale MS takove veci moc neumi … viz Movie Maker … treba se ale pochlapi (nebo to dali udelat nekomu kdo to umi) a prekvapi

   • btw zkousel jsem GB na OSX a neprijde mi nejak limitovana .. mimochodem tohle grrove asi taky nebude soucasti systemu, ale jako stazitelna aplikace ze storu (nejspis zadarmo, stejne jako GB).

 2. Nepatří to sem a znalejsi to vědí (ja z PC už vypadl stavení počítače me táhlo před lety teď není čas a spokojeně používám NTB)
  Dejte velký pozor při přeinstalace Win10 já malém přišel o všechna data na HDD naštěstí jsem měl 90℅ zazalohovanych na 1TB verbatimuba DVD-RW DL
  Počítač se sekal, byl pomalý po updatu z Win8–Win8.1 až po poslední W10 jsem vše nechal a čistou instalaci oddaloval.
  Bohužel jsem měl špatně rozděleny 1TB HDD ve svém Asusu X550C a to pro Win pouze 10GB z předchozích instalaci, neustael updaty ard. mi nechaly pouze 1.2GB volného místa na C: oddílu.
  Rozhodl jsem se pomocí ofiko nástroje MS vytvořit bootovaci USB s ISO Win10, bohužel požadoval 8GB volného místa a možnost naasignovat staženy ISO na D se nenabídla.
  Rozhodl jsem se tedy vrátit na W8.1 jichž čistou instalaci jsem pomocí asus nástroje hned po updatu vytvoril a spustit klasika čistou instalaci, že tedy z instalátoru Cko zformatuji rozšíříme a další, čekalo me velmi nemile překvapeni a to v podobě chybové hlášky kterou přitáhl patrně update na win10 „Windows nelze nainstalovat na tento disk. Vybraný disk mý styl oddílů GPT .“ fakt jsem z toho vypadl a navyklynna MBR jsem na to koukal jak puk, prý se to používá od určité velikosti disku na w10 akorát by to mohl ms někde uvést, když udělám downgrade zbdesitek že navrat na osmičky bez kompletního formátu pomocí nástroje z příkazového řádku nepůjde….zaplať za to ze jsem měl zálohu téměř kompletni.
  Pokud jste to dočetli až sem děkuji a redaktorům dávám tímto tip na článek, o možných problemech při downgrade w10—w8/7

  • Myslím že nejaký clanok o tom bol napisany. Niekde som ho čítal už dávnejšie ale nie na tycho stránkach. Skus google ,,ako downgradowat z w10 na w7

   • Jasný já už to mám vyřešeno a jsem zpět na Win8.1, update na W10 udělám teď už to snad problém nebude, vytvořím čistou instalaci a upgraduji.

  • Preco si len nezvacil particiu C v Disk Management? Windows to umoznuje. Nemusel si kvoli tomu aby si zvacsil particiu robit to co si pisal hore.

   • Nemám s tím zkušenost, je to přeci jen riskantní a měl jsem obavu, z případně ztráty dat :(

   • No o Data si tak ci tak skoro prisiel (mal si zalohovane). Nabuduce to skus a potom predides takymto dlhym slohom a nebudes z W10 tak vystraseny :)

 3. Jasně tomáši a je to jak jsem psal, doby kdy jsem se zajímal o počítače, stavěl si je a pořád něco šteloval, jsou bhužel pryč, jsem už jen konzument, takže jsem z toho vypadl a tudíž o téhle botě od MS neveděl. :-)

 4. Něco jako Garageband? Proč se MS jednou nepochlapí a neudělá něco pro pořádnou práci, obdobu třeba Applího Logicu X?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).