Domů » Bleskovky » Galaxy Z Fold 3 jde do výroby. Ultratenká ohebná skla dostanou i další výrobci

Galaxy Z Fold 3 jde do výroby. Ultratenká ohebná skla dostanou i další výrobci

Letošní léto bude patřit ohebným smartphonům od Samsungu. Korejský výrobce v příštích měsících představí minimálně dva modely – Galaxy Z Flip 3 a Z Fold 3. Premiéra by se mohla odehrát někdy na konci letních prázdnin, byť podle informací některých zdrojů by nás mohl Samsung překvapit už v červenci.

Galaxy Z Fold 3 jde do výroby

Podle informátora Rolanda Quandta má již Samsung zajištěné dodávky všech klíčových komponent pro zahájení sériové výroby třetího Foldu, byť zpočátku v omezeném počtu. Produkce véčkového Galaxy Z Flip 3 údajně ještě nezačala, ovšem očekává se, že oba telefony budou představeny současně.

samsung galaxy z fold 3 gesture control

Galaxy Z Fold 3 by měl dostat do výbavy ohebný 7,55“ LPTO AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz a podporou pera S Pen. Pod tímto panelem má být schovaná selfie kamerka s rozlišením 16 megapixelů. Naopak u vnějšího displeje najdeme tradiční selfie fotoaparát ve výřezu.

Ohebné sklo pro všechny

Chystané „ohýbačky“ od Samsungu budou opět vybavené ultratenkým ohebným sklem, ovšem letos si je korejský gigant nenechá pouze pro sebe. Podle reportu ETNews se Samsung chystá poskytnout své ohebné sklo i dalším výrobcům, přičemž mezi prvními je má použít Google. Ten však nemusí být jediným zájemcem, ve frontě údajně stojí i společnosti Xiaomi a Huawei.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. No už ať je to tady, na tyhle ohýbáky čekám jako na smilování.

    • já teda čekám na rollable displeje, Samsung snad příští rok něco představí k tomu (jako telefon myslím)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).